Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Dark Future: Blood Red States (PC)

Dark Future: Blood Red States PC

Taktyczna strategia turowa z uzbrojonymi samochodami w roli głównej, opracowana przez studio Auroch Digital. Tytuł stanowi adaptację planszówki Dark Future, wydanej w 1988 roku przez firmę Games Workshop.

Strategiczne | samochodowe | planszowe | postapokalipsa | Games Workshop | taktyczne | elementy zręcznościowe

PC Windows
Okładka Dark Future: Blood Red States (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16maja2019

16maja2019

Steam

Dark Future: Blood Red States to pecetowa turowa strategia, będąca adaptacją postapokaliptycznej planszówki Dark Future, wydanej przez firmę Games Workshop w 1988 roku. Wersję komputerową opracowało studio Auroch Digital, czyli autorzy m.in. Chainsaw Warrior oraz Chainsaw Warrior: Lords of the Night, czyli także adaptacji gier stołowych.

Akcja toczy się w niedalekiej, postapokaliptycznej przyszłości roku 2023. W wyniku globalnego kataklizmu cywilizacja ludzka uległa prawie całkowitemu zniszczeniu, a to, co zaczęło wyrastać na jej gruzach, przypomina Dziki Zachód. Bogacze chowają się w ogrodzonych i pilnie strzeżonych prywatnych osiedlach, patrolowanych przez uzbrojone siły porządkowe. Większości ocalałej populacji nie stać jednak na takie luksusy, więc ludzie muszą radzić sobie w rozpadających się resztkach miast, gdzie za każdym rogiem kryje się śmiertelne zagrożenie. Gracze wcielają się dowódców oddziałów znanych jako Sanctioned Ops, które patrolują rozpadające się drogi i autostrady, polując na renegatów żyjących poza prawem. Dark Future: Blood Red States oferuje obszerną kampanię fabularną oraz rozgrywki multiplayer

Podczas zabawy bierzemy udział głównie w pościgach na autostradach i drogach miejskich, goniąc pojazdy kierowane przez członków różnorodnych gangów. Auta dysponują solidnym opancerzeniem oraz uzbrojeniem, ponadto otrzymujemy szerokie możliwości modyfikacji każdego modelu. Rozgrywka toczy się w systemie turowym. Obie strony wydają rozkazy jednocześnie, a następnie biernie obserwują, jak ich polecenia są realizowane podczas kilku sekund akcji ukazywanej w czasie rzeczywistym. Takie rozwiązanie sprawia, że konieczne jest przewidywanie ruchów przeciwnika, a nie jedynie reagowanie na nie. Podczas jazdy możemy nie tylko wydawać polecenia ruchu lub ataku, ale również inicjować szereg niebezpiecznych manewrów, których skuteczne wykonanie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Pomiędzy misjami zajmujemy się zarządzaniem zarówno sprzętem, jak i załogą. Musimy naprawiać uszkodzenia oraz kupować nowe wozy i ulepszać już posiadane. Konieczne jest także werbowanie kierowców, rozwijanie ich umiejętności oraz wyposażanie ich w cybernetyczne wszczepy, zwiększające skuteczność na drodze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,99 PLN

Gry podobne do Dark Future: Blood Red States

Wymagania wiekowe Dark Future: Blood Red States

16+

Wymagania sprzętowe Dark Future: Blood Red States

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 6 GB HDD, Windows Vista/7/8/10

Zapowiedziano Dark Future: Blood Red States – adaptację postapokaliptycznej planszówki firmy Games Workshop
Zapowiedziano Dark Future: Blood Red States – adaptację postapokaliptycznej planszówki firmy Games Workshop

wiadomość23 maja 2015

Znane z serii Chainsaw Warrior studio Auroch Digital zapowiedziało turową strategię Dark Future: Blood Red State, czyli adaptację postapokaliptycznej planszówki firmy Games Workshop.