Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies (PC)
OkładkaSid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies (PC)

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies

Kontynuacja wydanej w sierpniu 2013 roku lotniczej strategii turowej Sid Meier's Ace Patrol. Akcja gry osadzona została w realiach II wojny światowej, a gracze mają okazję wcielić się w role amerykańskich i japońskich pilotów walczących o panowanie w przestworzach nad Pacyfikiem.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | samoloty

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies Premiera

5lis2013

PC

6lis2013

iOS

Gry podobne do Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies

Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich

The Few

Battle of Britain (1999)

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies jest drugą odsłoną lotniczego cyklu gier firmowanych nazwiskiem twórcy serii Civilization. Podobnie jak wydany kilka miesięcy wcześniej pierwowzór Sid Meier's Ace Patrol, produkcja studia Firaxis Games skierowana została do miłośników strategii turowych w klasycznym wydaniu. Podobnie też, tytuł trafił na komputery PC oraz urządzenia mobilne z systemem iOS.

Tłem fabularnym Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies są zmagania amerykańskich i japońskich sił lotniczych w okresie II wojny światowej. Gracze mają okazję wcielić się w role pilotów, walczących o panowanie w przestworzach nad Pacyfikiem. Źródłem inspiracji dla twórców stały się biografie prawdziwych lotników, a misje wplecione zostały w realia historycznych bitew o Pearl Harbor, Midway czy Guadalcanal.

W trakcie zabawy gracze dowodzą eskadrami samolotów, których wygląd i podstawowe parametry techniczne zostały odwzorowane na podstawie autentycznych maszyn z okresu II wojny światowej. Rozgrywka opiera się głównie na powietrznych potyczkach toczonych w systemie turowym. Twórcy położyli duży nacisk na taktykę starć, stąd konieczność wykonywania różnorodnych manewrów w trakcie walki z przeciwnikami.

Nowości wprowadzone w Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies to przede wszystkim opcja indywidualizacji i rozwoju profilu pilota, w oparciu o elementy odblokowywane podczas rozgrywki (np. nowe rodzaje manewrów). Gracze mogą także wprowadzać szereg modyfikacji w samolotach, które pozwolą zdobyć przewagę nad wrogiem.

Oprawa audiowizualna Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies nie odbiega od standardów, wyznaczonych przez pierwszą część serii. Zastosowana w grze stosunkowo prosta szata graficzna, utrzymana jest w komiksowej stylistyce, a zabawę uprzyjemnia klimatyczny podkład dźwiękowy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Wymagania wiekowe Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows 7/8
PC
iOS