Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 października 2013, 11:15

autor: Olek

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies – nowa odsłona cyklu lotniczych strategii na horyzoncie

Zapowiedziano drugą odsłonę cyklu lotniczych strategii turowych firmowanych nazwiskiem Sida Meiera, twórcy Civilization. Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies ukaże się jeszcze tej jesieni i pozwoli graczom wziąć udział w amerykańsko-japońskich zmaganiach powietrznych z okresu II wojny światowej.

Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies nadlatuje! - Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies – nowa odsłona cyklu lotniczych strategii na horyzoncie - wiadomość - 2013-10-22
Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies nadlatuje!

Sid Meier i ekipa deweloperska studia Firaxis Games nie zwalniają tempa. Nie minęły dwa miesiące od premiery gry Sid Meier's Ace Patrol, a już na horyzoncie pojawia się jej sequel – Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies. Produkcja ukaże się w ciągu kilku najbliższych tygodni w wersjach na komputery PC oraz urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego iOS.

Zapowiedź gry opublikowana na oficjalnym blogu firmy 2K Games ujawnia zaledwie kilka szczegółów. Zgodnie z sugestią zawartą w tytule, areną zmagań będzie niebo nad Pacyfikiem. Graczom przyjdzie wcielić się w role lotników amerykańskich i japońskich z okresu II wojny światowej. Twórcy deklarują, że źródłem inspiracji stały się dla nich biografie prawdziwych lotników, choć żadne konkretne nazwiska nie padają. Nie powinno zabraknąć również modeli autentycznych samolotów i manewrów taktycznych stosowanych przez obie strony konfliktu.

Misje zlecane w grze mają być powiązane z przebiegiem historycznych bitew m.in. o Pearl Harbor, Midway i Guadalcanal. Deweloperzy obiecują, że zadania będą bardzo zróżnicowane. Gracze otrzymają również możliwość indywidualizacji i rozwijania profilu pilota, a także wprowadzania modyfikacji w samolotach.

Biorąc pod uwagę bardzo krótki odstęp czasowy dzielący Sid Meier's Ace Patrol i Sid Meier's Ace Patrol: Pacific Skies, można się spodziewać, że pod względem technicznym sequel będzie bazować na rozwiązaniach z pierwowzoru. Nieskomplikowana, komiksowa oprawa wizualna oraz prosty system sterowania powinny trafić w upodobania miłośników klasycznych strategii turowych.

  1. Oficjalny profil serii Sid Meier's Ace Patrol w serwisie Facebook