Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Sid Meier's Ace Patrol (PC)
OkładkaSid Meier's Ace Patrol (PC)

Sid Meier's Ace Patrol

Sid Meier's Ace Patrol to turowa gra strategiczna, pozwalająca na rozgrywanie taktycznych bitew powietrznych z okresu I wojny światowej. Możemy objąć dowództwo nad eskadrami brytyjskimi, francuskimi, niemieckimi lub amerykańskimi, a każde z tych państw otrzymało własną kampanię.

Strategiczne | I wojna światowa | turowe | samoloty

Sid Meier's Ace Patrol Premiera

9maj2013

iOS

27sie2013

PC

Sid Meier's Ace Patrol to turowa strategia lotnicza, wydana przez firmę 2K Games. Opracowało ją studio Firaxis Games, a głównym projektantem był Sid Meier, czyli twórca takich serii, jak Civilization czy Pirates!.

Gra pozwala na objęcie dowództwa nad eskadrami myśliwców, biorących udział w podniebnych starciach w czasach I wojny światowej. Produkcja oferuje cztery obszerne kampanie - po jednej dla lotnictwa brytyjskiego, francuskiego, niemieckiego i amerykańskiego. W sumie autorzy przygotowali ponad 180 misji, podczas których możemy wydawać rozkazy 30 typom samolotów.

Starcia rozgrywane są w systemie turowym. Ich powietrzny charakter sprawia, że bitwy są w pełni trójwymiarowe i samoloty mogą znajdować się na różnych wysokościach, a położenie maszyn względem siebie odgrywa kluczową rolę w uzyskiwaniu przewagi nad przeciwnikiem. Dodatkowym urozmaiceniem jest obecność chmur na mapach, gdyż ograniczają one widoczność. Każdy pilot dysponuje nie tylko własnym zestawem ataków, ale również pokaźną listą różnorodnych manewrów, pozwalających na zdobycie lepszej pozycji na niebie lub uniknięcie ognia przeciwnika.

Czas pomiędzy misjami spędzamy na lotnisku, gdzie zajmujemy się zarządzaniem eskadrą. Podczas tej fazy możemy modyfikować i ulepszać samoloty oraz awansować pilotów na nowe stopnie, które zapewniają dostęp do dodatkowych manewrów. Poza kampaniami, Sid Meier's Ace Patrol oferuje również rozgrywki w trybie multiplayer.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / gorące krzesło  

Wymagania wiekowe Sid Meier's Ace Patrol: Odpowiednia dla każdego wieku.

Sid Meier's Ace Patrol Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium IV 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows 7/8
PC
iOS