Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich (PC)

Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich PC

Kolejna niezwykle rozbudowana gra strategiczna, firmowana nazwiskiem prawdziwej legendy gatunku: Gary’ego Grigsby'ego. Gra Eagle Day to Bombing the Reich stara się w możliwie wierny sposób odtworzyć bombardowania Niemiec, prowadzone przez aliantów podczas II wojny światowej.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe | 2D | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23września2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich to turowa strategia starająca się w wierny sposób odwzorować bombardowanie Niemiec przeprowadzone przez Aliantów podczas II Wojny Światowej. Produkcja została stworzona przez studio Talonsoft, które specjalizuje się w powyższej tematyce. Deweloper opracował w przeszłości Battle of Britain oraz 12 O'Clock High: Bombing the Reich będące inspiracją dla tego tytułu. W nowej grze połączono mechanikę znaną z dwóch wymienionych dzieł firmy, chociaż oczywiście dodano wiele nowych elementów oraz ulepszeń.

Twórcy starają się pokazać w realistyczny sposób przebieg operacji bombardowania Niemiec przez siły Aliantów. Z tego względu zbudowano niezwykle bogatą bazę historycznych pilotów, których w sumie w grze pojawia się ponad 18 tysięcy. Produkcja została wzbogacona o wiele nowych szczegółów i informacji – możemy teraz poznać dokładną ilość zabitych pilotów, zniszczonych obiektów czy strąconych samolotów w danej potyczce. Całość rozgrywa się w systemie turowym (1 tura reprezentuje 1 dzień zdarzeń).

Oprócz powyższych nowości i modyfikacji w grze zawarto więcej jednostek, modeli samolotów, lokacji i narodowości biorących udział w konflikcie (np. Brazylia, ZSRR). Zmieniono nieco system punktów kontrolnych, dzięki czemu możemy tworzyć lepsze trasy przelotów. Żeby jeszcze bardziej zwiększyć realizm walk podrasowano również mechanikę związaną z wysokością, wykorzystaniem paliwa czy funkcjonowaniem bombowców. Gra jest bardziej wymagająca od poprzednich tytułów Talonsoftu, gdyż poprawiono sztuczną inteligencję pilotów.

Oprawa wizualna produkcji stoi na przyzwoitym poziomie. Pola walki zostały przedstawione w postaci dwuwymiarowych map, na których uproszczone ikony reprezentują poszczególne jednostki. Panele oraz statystyki są bardzo proste i dzięki temu czytelne, co jest ważne, gdyż tytuł jest naprawdę skomplikowaną strategią. Ważnym dodatkiem jest możliwość grania w dwie osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich

Wymagania wiekowe Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Gary Grigsby's Eagle Day to Bombing the Reich

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB
  • 2 GB HDD
  • Windows 98/2000/XP/Vista