Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Few (PC)
OkładkaThe Few (PC)

The Few PC

Osadzona w realiach II wojny światowej lotnicza strategia czasu rzeczywistego, będąca pierwszym pecetowym projektem studia Black Moon Design, zajmującego się dotąd głównie grami mobilnymi i przeglądarkowymi.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | samoloty | polskie | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Few Premiera PC

20czerwca2013

pudełko PL

20listopada2014

producent: Black Moon Design wydawca: Black Moon Design wydawca PL: IQ Publishing

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

The Few to strategia lotnicza rozgrywana w czasie rzeczywistym. Opracowało ją poznańskie studio Black Moon Design. Zespół wcześniej zajmował się produkcją gier mobilnych oraz przeglądarkowych i jest to jego pierwszy duży projekt pecetowy.

Akcję gry osadzono w czasach II wojny światowej, umożliwiając rozegranie wirtualnej rekonstrukcji słynnej Bitwy o Anglię. Była to kampania powietrzna przeprowadzona w dniach 10 lipca - 31 października 1940 roku nad terytorium południowej i centralnej Anglii. Przeszła ona do historii jako pierwsza kampania toczona wyłącznie za pomocą lotnictwa i zakończyła się zwycięstwem Wielkiej Brytanii oraz jej sojuszników. Gra pozwala na dokonanie tego samego lub też próbę zmiany historii i zapewnianie zwycięstwa III Rzeszy.

The Few umożliwia objęcie dowództwa zarówno nad lotnictwem Aliantów, jak i siłami niemieckiego Luftwaffe. Zabawa podzielona została na dwie płaszczyzny. Na mapie kampanii zarządzamy produkcją wojenną i ustalamy trasy patrolowe, a w trybie bitewnym zajmujemy się wydawaniem rozkazów jednostkom lotniczym. Wszystko to rozgrywane jest w czasie rzeczywistym, a opanowanie wojennego chaosu umożliwia opcja włączenia aktywnej pauzy, podczas której akcja zostaje zastopowana, ale my wciąż możemy wydawać rozkazy.

W bitwach powietrznych bierze udział osiem typów samolotów, w tym legendarny Supermarine Spitfire. Gracze, którzy opowiedzą się po stronie Aliantów mogą dowodzić wieloma różnymi eskadrami alianckimi, w tym jednostkami Królewskich Sił Powietrznych (RAF), Czechosłowackich Sił Powietrznych, Królewskich Powietrznych Sił Kanadyjskich oraz Królewskich Powietrznych Sił Nowozelandzkich. Nie zabrakło również polskiego dywizjonu 303. Rozgrywkę wzbogacają elementy RPG, w postaci systemu doświadczenia pilotów. Ponadto autorzy przygotowali dynamiczną sztuczną inteligencję, która w każdej kampanii zachowuje się inaczej.

Tryb gry: single player   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 42 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.4 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

The Few cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Wymagania wiekowe The Few: Odpowiednia dla każdego wieku.