Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2013, 09:20

The Few - ruszyła zbiórka na lotniczego RTS-a polskiego studia Black Moon Design

Poznański zespół Black Moon Design uruchomił crowdfundingową zbiórkę na RTS-a The Few. Pozwoli on na objęcie dowództwa nad jednostkami powietrznymi biorącymi udział w Bitwie o Anglię.

The Few przedstawi Bitwę o Anglię z RTS-owej perspektywy. - The Few - ruszyła zbiórka na lotniczego RTS-a polskiego studia Black Moon Design  - wiadomość - 2013-04-08
The Few przedstawi Bitwę o Anglię z RTS-owej perspektywy.

Sukcesy wielkich kickstarterowych projektów rozpętały modę na finansowanie niezależnych gier za pomocą crowdfundingu. Z tej metody postanowiło skorzystać poznańskie studio Black Moon Design. Zespół uruchomił na serwisie Wspieram.to zbiórkę na strategię lotniczą The Few. Cel minimalny ustalono na skromnym poziomie 3,3 tys. złotych. W chwili pisania tej wiadomości udało się już zgromadzić 31% tej sumy. Do końca akcji pozostały jeszcze 53 dni, więc szanse na sukces autorów są spore. Twórcy chcą się również dostać na serwis Steam za pośrednictwem usługi Greenlight.

  1. The Few – strona zbiórki na Wspieram.to
  2. The Few na Steam Greenlight
  3. Black Moon Design – oficjalna strona studia

Suma 3,3 tys. złotych może wydawać się niska, ale przeznaczona ona jest jedynie na stworzenie tekstowej polskiej wersji językowej. Natomiast środki potrzebne na ukończenie samej gry pochodzą z innych źródeł. Jeśli uda się osiągnąć 6 tys. złotych to w The Few usłyszymy również głosy naszych rodaków. Wpłata minimum 20 złotych zapewni Wam pełną wersję gry w dniu premiery, a za 80 zł otrzymacie wydanie pudełkowe.

The Few to RTS osadzony w czasach II wojny światowej, odtwarzający Bitwę o Anglię. Gra umożliwi objęcie dowództwa zarówno nad lotnictwem Aliantów, jak i siłami niemieckiego Luftwaffe. Rozgrywka podzielona zostanie na dwie płaszczyzny. Na mapie kampanii będziemy zarządzali produkcją wojenną i ustalali trasy patrolowe, a w trybie bitewnym zajmiemy się wydawaniem rozkazów jednostkom lotniczym. Opanowanie tego wszystkiego umożliwi opcja włączenia aktywnej pauzy.

W bitwach powietrznych weźmie udział osiem typów samolotów, w tym legendarny Supermarine Spitfire. W trakcie zabawy dowodzić będziemy wieloma różnymi eskadrami alianckimi, w tym jednostkami Królewskich Sił Powietrznych (RAF), Czechosłowackich Sił Powietrznych, Królewskich Powietrznych Sił Kanadyjskich oraz Królewskich Powietrznych Sił Nowozelandzkich. Nie zabraknie również polskiego dywizjonu 303. Rozgrywkę wzbogacą elementy RPG, w postaci systemu doświadczenia pilotów. Ponadto autorzy obiecują dynamiczną sztuczną inteligencję, która w każdej kampanii będzie zachowywała się inaczej.

The Few postaje wyłącznie z myślą o pecetach. Premiera planowana jest na czerwiec tego roku.