Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Frozen Cortex (PC)
OkładkaFrozen Cortex (PC)

Frozen Cortex PC

Frozen Endzone

Turowa strategia od twórców Frozen Synapse. Frozen Cortex rozgrywa się w odległej przyszłości, w której główną rozrywką są mecze futurystycznej wersji futbolu amerykańskiego, rozgrywane przez drużyny robotów.

Sportowe | science fiction | turowe | futbol amerykański

Frozen Cortex Premiera PC

19lutego2015

producent: Mode 7 Games wydawca: Mode 7 Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Frozen Cortex to turowa strategia sportowa. Grę wyprodukował zespół Mode 7 Games i wykorzystuje ona wiele rozwiązań wprowadzonych w poprzednim projekcie studia, czyli Frozen Synapse.

Akcja toczy się w odległej przyszłości, w czasach gdy jedną z głównych rozrywek stało się oglądanie meczów robotów. Mechaniczni zawodnicy rywalizują ze sobą w sporcie przypominającym w podstawowych założeniach futbol amerykański. Zasady są proste – na boisku lądują dwie drużyny i jedna piłka. Punkty zdobywa się przez doniesienie piłki do końcowej linii po stronie przeciwnika.

Rozgrywka podzielona jest na dwa etapy. W fazie planowania bez pośpiechu wydajemy rozkazy wszystkim członkom naszej drużyny. Natomiast w fazie akcji możemy już tylko biernie patrzeć jak są one wykonywane przez kilka następnych sekund. Rozgrywka nie koncentruje się więc na reagowaniu na poczynania przeciwnika i zamiast tego ciężar zabawy przeniesiono na przewidywanie jego posunięć. Z tego powodu zwycięstwo zawsze wymaga przygotowania odpowiedniego planu taktycznego, który bierze pod uwagę możliwe ruchy przeciwnika. Na każdym boisku znajduje się również wiele przeszkód, które urozmaicają zabawę. Frozen Cortex pozwala zarówno na starcia wieloosobowe, jak i zabawę w trybie multiplayer. Ta druga opcja pozwala na pojedyncze mecze oraz rozegranie całego sezonu z jedną drużyna.

Gra oferuje w pełni trójwymiarową oprawę wizualną, która jest znacznie bardziej atrakcyjna niż symboliczna grafika Frozen Synapse. Rozgrywkom towarzyszy wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa skomponowana przez artystę korzystające z pseudonimu nervous_testpilot, czyli muzyka, który odpowiadał za świetny soundtrack do poprzedniej gry studia.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Frozen Cortex: Odpowiednia dla każdego wieku.

Frozen Cortex Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Intel Celeron 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB
  • 3 GB HDD
  • Windows XP