Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2013, 07:05

Twórcy Frozen Synapse pracują nad turową grą sportową Frozen Endzone

Znane z doskonałej strategii Frozen Synapse studio Mode 7 Games pracuje nad nowym projektem. Jest nim futurystyczna gra sportowa Frozen Endzone, w której mecze rozgrywane będą w systemie turowym.

Frozen Synapse stało się jedną z najmilszych turowych niespodzianek ostatnich lat, głównie dzięki rzadko spotykanym mechanizmom rozgrywki. W grze obie strony wpierw planowały bowiem swoje ruchy, a następnie wykonywane one były jednocześnie w kilkusekundowych przedziałach ukazanych w czasie rzeczywistym. Powodowało to, że zadaniem gracza było przewidywanie posunięć przeciwnika, a nie reagowanie na nie. Teraz autorzy, czyli ludzie ze studia Mode 7 Games, postanowili wykorzystać tę samą mechanikę w innym gatunku. Rezultatem tego jest futurystyczna gra sportowa Frozen Endzone.

  1. Frozen Endzone – oficjalna strona gry
  2. Frozen Endzone na Steam Greenlight

Akcja Frozen Endzone toczyć się będzie w odległej przyszłości, w czasach gdy jedną z głównych rozrywek stało się oglądanie meczów robotów. Mechaniczni zawodnicy rywalizują ze sobą w sporcie przypominającym w podstawowych założeniach futbol amerykański. Zasady są proste – na boisku lądują dwie drużyny i jedna piłka. Punkty zdobywa się przez doniesienie piłki do końcowej linii po stronie przeciwnika.

Beta testy ruszą jeszcze w tym roku. - Twórcy Frozen Synapse pracują nad turową grą sportową Frozen Endzone - wiadomość - 2013-03-16
Beta testy ruszą jeszcze w tym roku.

Rozgrywka podzielona zostanie na dwa etapy. W fazie planowania wydamy bez pośpiechu rozkazy wszystkim członkom naszej drużyny. Natomiast w fazie akcji będziemy już tylko mogli patrzeć jak są one wykonywane przez kilka sekund. Zwycięstwo wymagać ma więc odpowiedniego planu taktycznego, który weźmie pod uwagę możliwe ruchy przeciwnika. Na każdym boisku znajdzie się sporo przeszkód, które urozmaicą zabawę.

Frozen Endzone zaoferuje zarówno starcia wieloosobowe, jak i tryb multiplayer. Ta druga opcja pozwoli na pojedyncze mecze oraz rozegranie całego sezonu z jedną drużyna. Warto zwrócić uwagę na oprawę wizualną, która jest znacznie bardziej atrakcyjna niż w przypadku symbolicznej grafiki Frozen Synapse. Muzykę skomponuje nervous_testpilot, czyli muzyk, który odpowiadał za świetny soundtrack do poprzedniej gry studia.

Frozen Endzone powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. W planach są wersje na systemy Windows, OSX i Linux. Premiera nastąpi w 2014 roku i poprzedzą ją rozległe beta testy. Autorzy chcą wydać swoje dzieło na serwisie Steam za pomocą programu Greenlight.