Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2013, 07:23

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Resident Evil 6 i Left 4 Dead 2 łączą siły na PC

Firmy Capcom i Valve przygotowały niecodzienną promocję z okazji pecetowej premiery Resident Evil 6. W debiutującej produkcji, w trybie The Mercenaries No Mercy pojawią się grywalne postacie bohaterów z Left 4 Dead 2. W zamian, w grze Valve zagoszczą przeciwnicy z serii Resident Evil.

Czy występy gościnne postaci z Left 4 Dead 2 potencjalnie mogą stać się przyczynkiem do głębszej współpracy Valve i Capcomu?

Światową pecetową premierę gry Resident Evil 6 wyznaczono na 22 marca. Ponieważ tytuł będzie korzystał z platformy Steam, firmy Capcom i Valve postanowiły przygotować niespodziankę dla czekających na niego graczy.

Za sprawą okolicznościowej promocji szósta odsłona Resident Evil połączy siły z Left 4 Dead 2, które od lat pozostaje jedną z najlepszych i najpopularniejszych gier z nieumarłymi na PC. W przygotowanym na potrzeby komputerowego portu trybie The Mercenaries No Mercy będziemy mogli wcielić się w jednego z czterech głównych bohaterów produkcji Valve. Coach, Nick, Ellis oraz Rochelle mają dysponować specjalnie przygotowanym dla nich zestawem uzbrojenia. Żeby nie poczuli się zbyt osamotnieni w uniwersum japońskiego survival horroru, wraz z nimi w The Mercenaries pojawią się także dwa rodzaje zombie – Witch oraz Tank (w specjalnej wersji), z którymi czwórka bohaterów miała już nie raz do czynienia.

Fanów Left 4 Dead 2 powinien z kolei ucieszyć fakt, że będą mogli powalczyć się z trzema stworami z Resident Evil 6, czyli Lepotitsą, Napadem i Ogromanem. Wszyscy dodatkowi przeciwnicy oraz postacie będą dostępni całkowicie za darmo za pośrednictwem serwisu Steam. Posiadacze Resiednt Evil 6 otrzymają do nich dostęp 5 kwietnia. Valve nie sformułowało jednak na razie dokładnej daty opublikowania DLC dla swojego tytułu, podając jedynie ogólnikowo termin „wiosna 2013”.

Resident Evil 6 zadebiutował na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 na początku października ubiegłego roku. Tytuł zebrał wyjątkowo mieszane recenzje i opinie graczy, ale zaledwie w przeciągu kilku miesięcy od debiutu do sklepów trafiło kilka milionów pudełek gry.

  1. Recenzja konsolowej wersji gry Resident Evil 6 - apokalipsa zombie po japońsku