Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 09:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Resident Evil 6 debiutuje na konsolach i zbiera zróżnicowane recenzje

W polskich sklepach pojawiła się gra Resident Evil 6 w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 (pecetowa edycja ukaże się w późniejszym terminie). Fani serii mogą być zaniepokojeni faktem, że najnowsza produkcja firmy Capcom zbiera bardzo zróżnicowane recenzje.

Na świecie debiutuje dzisiaj gra Resident Evil 6 w wersjach na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Nieco dłużej na swoją premierę będą musieli poczekać posiadacze pecetów – jak podaje serwis Steam, dzieło firmy Capcom ukaże się na komputerach osobistych dopiero w 2013 roku.

W naszym kraju tytuł ukazał się nakładem firmy Cenega w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych. Istnieje również opcja ukończenia produkcji w całości po angielsku. Posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksa 360 mogą zamawiać grę m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie produkt kosztuje 219,99 złotych. Ze względu na duże zainteresowanie, edycja na PlayStation 3 jest chwilowo niedostępna.

Fanów serii mogą niepokoić bardzo rozbieżne oceny Resident Evil 6 w mediach branżowych. Według danych zgromadzonych przez serwis GameRankings, średnia not edycji na PlayStation 3 wynosi 80%, a w przypadku wersji na Xboksa 360 jest to 71%. Być może nie są to najgorsze wyniki, ale negatywne opinie niektórych serwisów są dość zastanawiające. Żeby nie być gołosłownym, najnowszą produkcję bardzo nisko ocenił m.in. Destructoid (3/10), Polygon (4/10), GameSpot (4,5/10), Joystiq (2,5/5), czy G4TV (2,5/5). Z drugiej strony, mamy do czynienia również z wysokimi notami rzędu 8-9 punktów w skali dziesięciostopniowej.

Resident Evil 6 zaoferuje też wiele widowiskowych akcji

Na PlayStation Network oraz Xbox Live dostępne jest demo gry Resident Evil 6. Dzięki temu możecie sami ocenić przed zakupem, które z opublikowanych recenzji są bliższe Waszym gustom. Także opinie graczy są bardzo zróżnicowane, więc warto samemu przekonać się o jakości tytułu. Wersja demonstracyjna pozwala przetestować fragmenty z kampanii Leona Kennedy’ego, Chrisa Redfielda oraz Jake’a Mullera.

Resident Evil 6 to kolejna odsłona znanej serii survival horrorów, która z każdą kolejną częścią zdaje się coraz bardziej przypominać typową grę akcji. W kierunku strzelaniny podąża także Resident Evil 6, choć to zależy w głównej mierze od rozgrywanej aktualnie kampanii (historia Leona ma być najbliższa korzeniom cyklu). Po ukończeniu trzech podstawowych scenariuszy, odblokuje się czwarta przygoda, w której pokierujemy losami Ady Wong. Resident Evil 6 może być smakowitym kąskiem dla miłośników kooperacji – całą grę można ukończyć w dwie osoby przez Internet lub na podzielonym ekranie.

UAKTUALNIENIE: Firma Capcom udostępniła łatkę 1.01 do gry Resident Evil 6 na PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Co ciekawe, posiadacze cyfrowej wersji na PlayStation 3 po instalacji patcha nie mogą kontynuować rozgrywki, gdyż przy próbie uruchomienia produkcji wyświetla się kod błędu 80029513. Jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest usunięcie gry z dysku twardego, ponowne ściągnięcie i zainstalowanie wszystkich danych, a następnie uruchomienie Resident Evil 6 bez pobierania łatki. Spowoduje to jednak, że niedostępne będą wszelkie sieciowe funkcjonalności w tym tytule. Na szczęście problem najwyraźniej nie dotyczy pudełkowych wersji gry, a firma Capcom pracuje obecnie nad wyeliminowaniem błędu.