Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 15:14

autor: Hed

W sklepach jest już 4,5 miliona egzemplarzy Resident Evil 6

Resident Evil 6 zbiera różne oceny, ale mimo tego cieszy się dużym zainteresowaniem. Capcom ujawnił, że do sklepów rozesłano już 4,5 miliona egzemplarzy gry.

W sklepach jest już 4,5 miliona egzemplarzy Resident Evil 6 - ilustracja #1
Oceny Resident Evil 6 zbiera różne, ale zainteresowanie grą jest duże.

Firma Capcom poinformowała, że do sklepów trafiło już ponad 4,5 miliona egzemplarzy gry Resident Evil 6 w wersji na Xboksa 360 i PlayStation 3 (edycja na PC zostanie wydana w późniejszym terminie). Ten wynik pobił rekord japońskiego wydawcy, ale nie jest równoznaczny ze sprzedażą produkcji, która na razie pozostaje tajemnicą. Popularność nowej odsłony znanej serii może być różna, bo wielu dziennikarzy uznało ją za niezbyt udaną propozycję.

Capcom przekonuje, że Resident Evil cieszy się niesłabnącą sławą – świadczy o tym chociażby 50 milionów sprzedanych egzemplarzy wszystkich odsłon marki razem wziętych. Koncern oczekuje, że do końca marca 2013 roku gracze kupią w sumie 7 milionów egzemplarzy „szóstki”. To pozwoliłoby pobić wynik poprzedniej części serii (Resident Evil 5, 5,8 miliona egzemplarzy) i innych, najpopularniejszych gier firmy (Street Fighter II na SNES – 6,3 miliona egzemplarzy).

Resident Evil 6 to bez wątpienia tytuł ważny, na który czekało wiele osób. Czy uda mu się osiągnąć wyśrubowany wynik, jakiego oczekuje Capcom? Trudno powiedzieć, bo oceny produkcji są zróżnicowane. Chyba jeszcze nie mieliśmy sytuacji, w której odsłona głównej serii Resident Evil otrzymała tak rozbieżne recenzje. Nie wszyscy są surowi dla twórców gry – naszym zdaniem przedobrzyli oni w pewnych aspektach, ale ogólnie odwalili kawał dobrej roboty.

  1. Recenzja gry Resident Evil 6 - apokalipsa zombie po japońsku