Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Chaos League (PC)
OkładkaChaos League (PC)

Chaos League PC

Nietypowe połączenie strategii czasu rzeczywistego, cRPG oraz gry sportowej. Akcję „Chaos League” osadzono w fikcyjnym świecie fantasy. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad drużyną biorącą udział w niezwykle brutalnych zawodach, gdzie próżno szukać zasad fair-play.

Sportowe | fantasy | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos League Premiera PC

19lipca2004

pudełko PL

20listopada2004

producent: Cyanide Studio wydawca: Digital Jesters wydawca PL: Play-publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Chaos League

Rocket League

Blood Bowl III

Blood Bowl II

Nietypowe połączenie strategii czasu rzeczywistego, RPG oraz gry sportowej. Akcję „Chaos League” osadzono w fikcyjnym świecie fantasy. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad drużyną biorącą udział w niezwykle brutalnych zawodach, gdzie próżno szukać zasad fair-play. Każda ze stron reprezentowana jest przez dziewięciu zawodników. Sama gra stanowi połączenie rugby z piłką nożną. Boisko jest podzielone na dwie strefy, do których przydzielane są startujące drużyny. Zadaniem każdej z nich jest dostarczenie piłki do specjalnej linii znajdującej się na samym końcu strefy drużyny przeciwnej.

Jak wspomniano na wstępie, rozgrywka pozbawiona jest jakichkolwiek zasad fair-play, zawodnicy mogą korzystać z wielu odgórnie przygotowanych ciosów, między innymi kopnięcia w twarz czy przytrzymania zawodnika drużyny przeciwnej. Sterowany przez gracza zawodnik nie musi skupić się na zdobywaniu piłki, równie dobrze może zająć się eliminacją wybranych osób, przygotowaniem pułapki czy rzuceniem jednego z dostępnych czarów. To samo tyczy się czynności wykonywanych poza boiskiem - jeszcze przed rozpoczęciem meczu lub w trakcie jednej z przerw. Gracz może kupować środki dopingujące, zająć się wandalizmem a także szeroko pojętą korupcją.

Istotnym elementem „Chaos League” jest opieka nad podległymi zawodnikami. Gracz musi organizować im treningi, odpowiednio ich motywować a w trakcie właściwego meczu odsyłać tych najbardziej poturbowanych na ławkę rezerwowych.

Do pojedynków stają przedstawicieli dziesięciu zróżnicowanych ras. Każda z nich charakteryzuje się odmiennym stylem gry (specjalizacja w ostrych zagraniach, podkładaniu pułapek itd.) oraz taktyką prowadzącą do zdobycia upragnionego trofeum.

Autorzy „Chaos League” przygotowali około 170 czarów i umiejętności, z których można skorzystać już w trakcie meczu. Aby móc je odpalać należy zebrać odpowiednią ilość doświadczenia. Dostępne umiejętności działają w trybie pasywnym, z kolei czary muszą być każdorazowo rzucane. Charakteryzują się one osobnymi współczynnikiem zużycia tzw. mocy oraz czasu. Czary dzielą się na defensywne i ofensywne.

  • Możliwość rozgrywania pojedynków na wielu typach nawierzchni.
  • Rozbudowana kariera (+tutoriale) oraz tryb multiplayer (pojedyncze mecze, knockout, liga).
  • Możliwość stworzenia i prowadzenia własnej drużyny: transfery, treningi, pozyskiwanie mistrzów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 7,9 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Chaos League cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Chaos League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.