Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Chaos League (PC)

Chaos League PC

Nietypowe połączenie strategii czasu rzeczywistego, cRPG oraz gry sportowej. Akcję „Chaos League” osadzono w fikcyjnym świecie fantasy. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad drużyną biorącą udział w niezwykle brutalnych zawodach, gdzie próżno szukać zasad fair-play.

Sportowe | fantasy | elementy RPG

PC Windows
Okładka Chaos League (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

19lipca2004

20listopada2004

pudełko PL

Nietypowe połączenie strategii czasu rzeczywistego, RPG oraz gry sportowej. Akcję „Chaos League” osadzono w fikcyjnym świecie fantasy. Zadaniem gracza jest przejęcie kontroli nad drużyną biorącą udział w niezwykle brutalnych zawodach, gdzie próżno szukać zasad fair-play. Każda ze stron reprezentowana jest przez dziewięciu zawodników. Sama gra stanowi połączenie rugby z piłką nożną. Boisko jest podzielone na dwie strefy, do których przydzielane są startujące drużyny. Zadaniem każdej z nich jest dostarczenie piłki do specjalnej linii znajdującej się na samym końcu strefy drużyny przeciwnej.

Jak wspomniano na wstępie, rozgrywka pozbawiona jest jakichkolwiek zasad fair-play, zawodnicy mogą korzystać z wielu odgórnie przygotowanych ciosów, między innymi kopnięcia w twarz czy przytrzymania zawodnika drużyny przeciwnej. Sterowany przez gracza zawodnik nie musi skupić się na zdobywaniu piłki, równie dobrze może zająć się eliminacją wybranych osób, przygotowaniem pułapki czy rzuceniem jednego z dostępnych czarów. To samo tyczy się czynności wykonywanych poza boiskiem - jeszcze przed rozpoczęciem meczu lub w trakcie jednej z przerw. Gracz może kupować środki dopingujące, zająć się wandalizmem a także szeroko pojętą korupcją.

Istotnym elementem „Chaos League” jest opieka nad podległymi zawodnikami. Gracz musi organizować im treningi, odpowiednio ich motywować a w trakcie właściwego meczu odsyłać tych najbardziej poturbowanych na ławkę rezerwowych.

Do pojedynków stają przedstawicieli dziesięciu zróżnicowanych ras. Każda z nich charakteryzuje się odmiennym stylem gry (specjalizacja w ostrych zagraniach, podkładaniu pułapek itd.) oraz taktyką prowadzącą do zdobycia upragnionego trofeum.

Autorzy „Chaos League” przygotowali około 170 czarów i umiejętności, z których można skorzystać już w trakcie meczu. Aby móc je odpalać należy zebrać odpowiednią ilość doświadczenia. Dostępne umiejętności działają w trybie pasywnym, z kolei czary muszą być każdorazowo rzucane. Charakteryzują się one osobnymi współczynnikiem zużycia tzw. mocy oraz czasu. Czary dzielą się na defensywne i ofensywne.

  • Możliwość rozgrywania pojedynków na wielu typach nawierzchni.
  • Rozbudowana kariera (+tutoriale) oraz tryb multiplayer (pojedyncze mecze, knockout, liga).
  • Możliwość stworzenia i prowadzenia własnej drużyny: transfery, treningi, pozyskiwanie mistrzów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Chaos League

Klasyfikacja PEGI Chaos League

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Chaos League - recenzja gry
Chaos League - recenzja gry

Recenzja 17 lutego 2005, 12:49

Na koniec zostaje w obecnych czasach pozycja wręcz obowiązkowa – multiplayer. Jest nieźle, rozgrywka może naprawdę usatysfakcjonować. Chaos League jest grą specyficzną – wspomniałem, że mecz można wygrać na różne sposoby? Wcale nie trzeba stanąć do sportowej walki, równie dobrze zadziałać może atut w postaci siły mięśni zawodników. W dobie wielu zróżnicowanych gier RTS – bo do takich raczej zaliczam Chaos League – internetowa społeczność graczy może zadecydować, czy „zrobić” albo „zrobić” rozgrywkę. I to jest chyba najciekawsza cecha zabawy sieciowej opartej o nasz tytuł.