Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Chaos League: Sudden Death (PC)
OkładkaChaos League: Sudden Death (PC)

Chaos League: Sudden Death PC

Rozszerzenie wydanej w 2004 roku nietypowej symulacji brutalnej gry sportowej, będącej w rzeczywistości czymś pomiędzy piłką nożną oraz rugby (świat fantasy, brak jakichkolwiek zasad fair-play i generalnie jatka na boisku).

To jest dodatek do gry Chaos League.

Sportowe | fantasy | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chaos League: Sudden Death Premiera PC

21czerwca2005

producent: Cyanide Studio wydawca: Digital Jesters Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Chaos League: Sudden Death to rozszerzenie wydanej w 2004 roku nietypowej symulacji brutalnej gry sportowej, będącej w rzeczywistości czymś pomiędzy piłką nożną oraz rugby (świat fantasy, brak jakichkolwiek zasad fair-play i generalnie jatka na boisku). W tej produkcji reguły zmagań na wirtualnych stadionach sprowadzają się do jednego punktu: należy zdobyć jak najwięcej goli, używając przy tym argumentów w postaci pięści, nóg, umiejętności magicznych oraz broni, jakimi dysponują zawodnicy z drużyny gracza.

Dodatek wprowadza do rozgrywki trzy zupełnie nowe rasy, z czego każda posiada inne współczynniki oraz cechy charakterystyczne. Wirtualne spotkania mogą teraz rozgrywać się na czterech premierowych boiskach. Ponadto, twórcy przygotowali nowe rodzaje czarów, a także dodali opcje pozwalające na używane ich automatycznie przez podopiecznych. Dzięki niektórym zaklęciom-kombosom publiczność może nawet wbiec na boisko i pomóc naszym zawodnikom, o ile oczywiście jesteśmy gospodarzami danego meczu; w przeciwnym wypadku - trzeba bardzo uważać. Z pozostałych nowości warto również wymienić możliwość siłowego „pertraktowania” z sędzią, gdy nie zgadzamy się z podjętą przez niego decyzją (po serii ciosów dość szybko zmienia swoje zdanie) oraz zaimplementowanie 19 nowych postaci bohaterów do wyboru. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze: zmienione formy prezentowania statystyk wirtualnych zawodników, możliwość wyboru kapitana drużyny, jak również przydzielenia członkom prowadzonego zespołu różnorodnych, boiskowych funkcji (napastnik, obrońca, etc.).

Wydarzenia na ekranie okraszone są ciekawymi komentarzami, utrzymującymi klimat znany z pierwowzoru (brutalny humor). Nie zapomniano też o optymalizacji kodu, poprawkach efektów graficznych, nowych ciosach dla zawodników, czy trybie zmagań wieloosobowych (rozgrywanie turniejów czy ligowych sezonów w sieci lokalnej lub Internecie). W tej ostatniej opcji wprowadzono możliwość obserwowania pojedynków innych graczy (tzw. spectator mode).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Chaos League: Sudden Death

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.