Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2015, 18:57

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.)

Miniony tydzień na polskim rynku gier należał do w miarę spokojnych. Świeże wieści napływały głównie za strony rodzimych dystrybutorów, którzy zapowiedzieli wydanie kilku obiecujących produkcji.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 ukaże się w Polsce nakładem firmy Cenega. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.) - wiadomość - 2015-07-13
Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 ukaże się w Polsce nakładem firmy Cenega.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Dead Synchronicity

Firma Techland poinformowała, że do jej planów wydawniczych dołączyła gra Dead Synchronicity, czyli przygodówka point-n-click autorstwa studia Fictiorama.

Produkcja ukaże się w polskiej wersji językowej 20 sierpnia tego roku. W planach jest wyłącznie edycja pecetowa, a sugerowana cena detaliczna wyniesie 59,90 złotych.

Symulator Policji

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.) - ilustracja #3

Techland wyda w naszym kraju także grę Symulator Policji. Pozwoli ona wcielić się w stróża prawa patrolującego ulicę małego amerykańskiego miasteczka Mountain Valley. Rozgrywka toczyć się będzie w świecie o otwartej strukturze, a gracz zmuszony zostanie do przestrzegania właściwych procedur.

Symulator Policji zmierza wyłącznie na pecety i trafi do sprzedaży 20 lipca tego roku, w sugerowanej cenie detalicznej 39,90 zł.

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

Z kolei firma Cenega pochwaliła się, że do jej planów wydawniczych dołączyła bijatyka Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4.

Gra ukaże się jesienią w polskiej i angielskiej wersji językowej do wyboru. W planach są edycje na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Na razie nie wiadomo, czy Cenega będzie dystrybuowała w naszym kraju także wydanie pecetowe.

Wieści

Wiedźmin 3: Dziki Gon – dodatki będą niemal tak długie, jak poprzednia część gry

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.) - ilustracja #5

Dobre wieści dla fanów Geralta napłynęły w minionym tygodniu ze studia CD Projekt RED. Deweloperzy zdradzili, że płatne dodatki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, czyli Serca z Kamienia oraz Wino i Krew, zapewnią graczom sporo zabawy. Przejście obu ma zająć bowiem około 30 godzin, co stanowi długość porównywalną do głównego wątku fabularnego w Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Przypomnijmy, że pierwszy z dodatków, zatytułowany Serca z Kamienia, ma trafić do graczy jesienią tego roku, a Wino i Krew ukaże się w 2016 r.

Film Wiedźmin od Tomasza Bagińskiego nie ukaże się za granicą pod tytułem The Witcher?

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (6-12 lipca 2015 r.) - ilustracja #6

W minionym tygodniu nie zabrakło także przykrych wieści. Okazało się, że pełnometrażowy film fabularny Wiedźmin, tworzony przez firmę Platige Films, nie ukaże się na światowych rynkach pod dobrze rozpoznawalnym tytułem The Witcher. Powodem tego jest fakt, że prawa do tej nazwy należą do firmy CD Projekt, która nie współpracuje z filmowcami przy tym projekcie.

Pozostaje mieć nadzieję, że obie strony jakoś się dogadają, gdyż brak rozpoznawalnego tytułu mocno utrudniłoby filmowi odniesienie sukcesu na rynkach zachodnich.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (6-10 lipca 2015)
  2. F1 2015 debiutuje na rynku w wersji PC, PS4 oraz XONE
  3. Gdyby nie Batman: Arkham Knight to... Top Empik - Tydzień 26 i 27