Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 lipca 2015, 12:40

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

F1 2015 debiutuje na rynku w wersji PC, PS4 oraz XONE

Dzisiaj, tj. 10 lipca, ma miejsce premiera gry F1 2015, kolejnej odsłony wyścigowej serii autorstwa brytyjskiego studia Codemasters. Produkcja debiutuje jednocześnie w wersji na komputery PC i konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. W Polsce gra dystrybuowana jest przez firmę Cenega.

Dzisiaj ma miejsce europejska premiera kolejnej części wyścigowej serii autorstwa „Mistrzów Kodu” – gry F1 2015. Co prawda nie obyło się bez miesięcznego opóźnienia, jednak koniec końców fani cyklu ostatecznie mogą zaznajomić się ze wspomnianą produkcją. Gra ukazała się jednocześnie na komputerach PC i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One w angielskiej wersji językowej. W naszym kraju tytuł dystrybuowany jest przez rodzimą firmę Cenega.

Z ofertami kupna gry u wybranych sprzedawców możecie zapoznać się, patrząc na umieszczony po prawej stronie panel naszej porównywarki cenowej. Co ciekawe, zgodnie z przesłaną informacją prasową, w wybranych sklepach (a konkretnie w Media Markt oraz Saturn) zainteresowani mogą nabyć w nakładzie premierowym specjalną edycję F1 2015. Wydanie to dostępne jest w cenie standardowej edycji gry i oferuje ekskluzywne metalowe pudełko oraz poradnik.

Specjalna edycja gry dostępna w standardowej cenie w wybranych sklepach. - F1 2015 debiutuje na rynku w wersji PC, PS4 oraz XONE - wiadomość - 2015-07-10
Specjalna edycja gry dostępna w standardowej cenie w wybranych sklepach.

Wkrótce na łamach naszego serwisu znajdziecie również recenzję omawianego tytułu. Do tego czasu zapoznajcie się z niedawno ujawnionymi wymaganiami sprzętowymi gry oraz dwoma materiałami wideo prezentującymi rozgrywkę w rozdzielczości 1080p i w 60 klatkach na sekundę.

F1 2015, dzięki pełnej licencji F1, pozwala zasiąść za sterami cyfrowych odpowiedników realnych bolidów, wcielić się w znanych kierowców wyścigowych i pośmigać po wszystkich torach z sezonu 2015. Gra zapewnia również nowe tryby zabawy: Championship Season, Pro Season oraz przeznaczony do rozgrywki sieciowej Online Practice Season. Dzięki wykorzystaniu silnika EGO w wersji 4.0, tytuł oferuje wysokiej jakości oprawę wizualną i bardziej realistyczną fizykę, za sprawą której na nasze bolidy wpływają takie czynniki jak poziom paliwa czy zanieczyszczenia na torze.