Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 lipca 2015, 10:31

autor: Góral

Film Wiedźmin od Tomasza Bagińskiego nie ukaże się za granicą pod tytułem The Witcher?

Pełnometrażowy film fabularny Wiedźmin, tworzony przez firmę Platige Films, nie ukaże się na światowych rynkach jako The Witcher. Prawa do tej nazwy należą do firmy CD Projekt, która nie współpracuje z filmowcami przy tym projekcie.

Tomasz Bagiński nie dogadał się jeszcze z Geraltem w sprawie nazwy filmu. - Film Wiedźmin od Tomasza Bagińskiego nie ukaże się za granicą pod tytułem The Witcher? - wiadomość - 2015-07-08
Tomasz Bagiński nie dogadał się jeszcze z Geraltem w sprawie nazwy filmu.

W sierpniu 2014 roku dowiedzieliśmy się, że firma Platige Films – z Tomaszem Bagińskim na czele – zamierza nakręcić pełnometrażowy film fabularny Wiedźmin. Obecnie na jego temat nie wiemy praktycznie nic, ale na jaw wyszła sprawa zagranicznej nazwy produkcji. Prawa do tytułu The Witcher należą bowiem do firmy CD Projekt, która nie współpracuje z Platige przy kinowej produkcji.

„Do filmu nie mamy praw. Jego produkcję zapowiedział Platige, ale my z nimi w tym obszarze nie pracujemy. Ponieważ mamy prawa do brandu „The Witcher", można sądzić, że filmu pod takim tytułem nie będzie” – stwierdził szef CD Projektu, Adam Kiciński.

Naturalnie niewykluczone, że obie firmy się ze sobą dogadają i koniec końców film zadebiutuje na światowych rynkach ze znanym tytułem. W innym przypadku produkcja może mieć pewne problemy z rozpoznawalnością, gdyż od dłuższego czasu marka funkcjonuje za granicą jako The Witcher, a po premierze gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (The Witcher 3: Wild Hunt) jest na ustach mnóstwa osób.

Czekamy zatem na dalszy rozwój sytuacji, a tymczasem przypominam, że Platige i CD Projekt współpracowały ze sobą już kilka razy przy grach z serii Wiedźmin i Cyberpunk 2077. Poniżej znajdziecie kilka efektów tego romansu.