Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Enforcer: Police Crime Action (PC)
OkładkaEnforcer: Police Crime Action (PC)

Symulator Policji PC

Enforcer: Police Crime Action

Zrealizowany w budżetowym stylu, rozbudowany symulator pracy policjanta.

Symulacje | TPP | policyjne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Symulator Policji Premiera PC

24października2014

pudełko PL

20lipca2015

producent: Odin Game Studio wydawca: Excalibur Games wydawca PL: Techland Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Enforcer: Police Crime Action to rozbudowany symulator pracy policjanta, którego twórcy skupili się nie tylko na odwzorowaniu codziennej służby, ale także i życia prywatnego funkcjonariuszy. Tytuł jest pierwszym większym projektem brazylijskiego studia Odin Games.

W grze przenosimy się na ulice niewielkiego amerykańskiego miasta Mountain Valley, którego ulice zalała rosnąca fala przestępczości. Jako świeżo upieczony policjant zasiadamy za kierownicą radiowozu, aby zakosztować różnych aspektów codziennego życia stróża prawa. W trakcie służby czeka na nas cała masa wyzwań, począwszy od ustawiania fotoradarów i przeprowadzania rutynowych kontroli drogowych, poprzez pościgi za przestępcami i piratami drogowymi, aż po skomplikowane dochodzenia przeciwko najgroźniejszym przestępcom.

W trybie kariery czeka na nas ponad 200 zróżnicowanych wyzwań, których stopień trudności i złożoności rośnie wraz z awansem w policyjnej hierarchii. Ukazana w perspektywie trzecioosobowej akcja gry osadzona jest w otwartym świecie, po którym możemy swobodnie się poruszać – zarówno na piechotę, jak i radiowozem. Podczas każdego dnia pracy czeka nas mnóstwo „niespodzianek”, takich jak napady, włamania i rozboje, wymagające natychmiastowej interwencji. Miasto żyje własnym życiem, a jego obywatele potrafią zachowywać się podejrzanie i mogą posiadać cenne dla nas informacje. Każdą z napotkanych postaci możemy więc przesłuchać, przeszukać, a w razie potrzeby aresztować. Musimy jednak pamiętać o tym, że przekroczenie uprawnień lub nieuzasadnione zatrzymanie, może wiązać się z konsekwencjami służbowymi.

Swoistą ciekawostkę stanowi fakt, że w grze skupiono się nie tylko na codziennej służbie, ale także i na życiu prywatnym funkcjonariuszy. Po 8-godzinnej zmianie możemy więc bez przeszkód oddać się rozmaitym aktywnościom, mającym na celu odstresowanie naszego bohatera i zapewnienie mu odpowiedniej rozrywki. Zarobione w policji pieniądze możemy zainwestować w dom, kupując sukcesywnie coraz więcej elementów wyposażenia (np. telewizory, meble, lodówki, dywany itp.). Możemy też nabyć wymarzony, prywatny samochód i przemieszczać się nim w czasie wolnym po ulicach naszego miasta.

Mimo sporej złożoności rozgrywki, Enforcer: Police Crime Action wykonany został w typowo budżetowym stylu, a oprawa graficzna prezentuje się dość przeciętnie. W świetle reflektorów i blasku policyjnych świateł Mountain Valley prezentuje się całkiem nieźle, jednak szczegółowość modeli oraz animacja postaci pozostawiają sporo do życzenia.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,2 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Symulator Policji cena w dniu premiery: 34,90 PLN

Wymagania wiekowe Symulator Policji: Odpowiednia dla każdego wieku.

Symulator Policji Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8