Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweXONEPCSwitch
Okładka Bad Dream: Coma (XONE)

Bad Dream: Coma

Bad Dream: Coma to gra przygodowa studia Desert Fox. Główny nacisk został położony na rozwiązywanie kolejnych zagadek poprzez odpowiednie wykorzystanie przedmiotów odnajdywanych w świecie gry.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | polskie | indie

Okładka Bad Dream: Coma (XONE)

wydawca: Ultimate Games

data premiery gry:

9mar2017

PC

24sty2019

Switch

20kwi2021

XONE

Bad Dream: Coma to niezależna produkcja studia Desert Fox Software. Pozycja zalicza się do gatunku przygodówek typu point and click. Bad Dream: Coma to pierwsza duża produkcja studia, odpowiedzialnego wcześniej za małe, darmowe gry z serii Bad Dream o podtytułach Cyclops, Hospital czy Memories.

Fabuła

Fabuła gry to pełna tajemnic i niedopowiedzeń, mroczna historia człowieka uwięzionego w świecie koszmaru. Perspektywa pozostania w tym pełnym cierpienia miejscu napawa bohatera krańcowym przerażeniem. Jedyne czego pragnie to jak najszybciej się obudzić i opuścić tę przedziwną krainę. Czy tego dokona? Jak znalazł się w tej rzeczywistości? Jaką rolę odgrywają postacie spotykane podczas wędrówki przez świat snu? Na wiele pytań gracz nie dostaje jasnej odpowiedzi, lecz musi sam odkryć tajemnicę, korzystając ze strzępków napotkanych po drodze informacji. Co istotne, historia w grze jest nieliniowa i wybory dokonane w trakcie rozgrywki przekładają się na jedno z kilku możliwych zakończeń.

Mechanika

Bad Dream: Coma to gra przygodowa z mechaniką typu point and click. Rozgrywka polega więc na wyszukiwaniu w odwiedzanych lokacjach potrzebnych przedmiotów, a następnie odpowiednim ich wykorzystywaniu, co pozwala rozwiązać liczne zagadki i przejść dalej. W grze znalazło się też miejsce na wyzwania wymagające pewnej spostrzegawczości, na przykład wskazanie różnic między dwoma obrazkami. Podczas przygody odwiedzamy osiem zróżnicowanych miejscówek. Są to między innymi zniszczony most prowadzący do miasta, mroczny, niepokojący las, zrujnowany cmentarz czy opuszczony szpital.

Istotnym elementem mechaniki jest fakt, że decyzje podejmowane przez gracza wpływają na świat gry oraz na jej bohatera. Konsekwencje dokonywanych wyborów przedstawione są w formie małych rysunków na ekranie statusu postaci. Można się z niego na przykład dowiedzieć, że protagonista ma ręce unurzane we krwi. W tym samym miejscu znajdują się trzy obrazki pozwalające na bieżąco sprawdzać, do którego z zakończeń zmierza w danej chwili gracz.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Bad Dream: Coma stylizowana jest na szkice wykonywane ołówkiem. Oszczędna kolorystyka, ograniczająca się w zasadzie do czerni, bieli i kontrastującej z nimi czerwieni krwi, podkreśla niepokojącą atmosferę całej produkcji. W parze z oprawą graficzną idzie również udźwiękowienie. Ascetyczne, jakby nieczysto zagrane dźwięki fortepianu łączą się z niepokojącymi odgłosami otoczenia – płaczem dziecka, łoskotem burzy czy krakaniem ptaków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Bad Dream: Coma

Wymagania wiekowe Bad Dream: Coma

18+

Wymagania sprzętowe Bad Dream: Coma

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 2.0 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
PC
Switch
XONE