Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchiOSPS4ANDXONE
Okładka Bulb Boy (PC)

Bulb Boy

Gra przygodowa z elementami survival horroru, stworzona przez niezależne studio z Polski. Bulb Boy rozgrywa się w Electric Forest, w którym dorastał tytułowy bohater. Pewnego dnia ciemność zawładnęła jednak rodzinnym domkiem bohatera, a GRANDPAraffin i Mothdog zniknęli.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | polskie | indie

Okładka Bulb Boy (PC)

producent: Bulbware

wydawca: Bulbware

Strona oficjalna

data premiery gry:

29paź2015

PC

21lip2016

iOS

7wrz2016

AND

6lip2017

Switch

6paź2017

XONE

1mar2018

PS4

Bulb Boy na PC, AND itd. to niezależna polska gra przygodowa z elementami gatunku survival horror. Tytuł został stworzony w krakowskim studiu Bulbware, w skład którego wchodzi zaledwie kilku pracowników, w tym dyrektor artystyczny Szymon Łukasik, programista Artur Mikołajczyk oraz Bartosz Gajdarski odpowiedzialny za udźwiękowienie. Tytuł zadebiutował pierwotnie na komputerach PC w 2015 roku. Od czasu premiery stał się laureatem niezliczonej liczby nagród branżowych.

Fabuła

Akcja Bulb Boy rozgrywa się w Elektrycznym Lesie, w którym dorastał tytułowy Bulb Boy. Pewnego dnia ciemność zawładnęła jednak rodzinnym domkiem bohatera, a GRANDPAraffin i Mothdog zniknęli w tajemniczych okolicznościach. Jako przykładne dziecko ruszamy więc na ich poszukiwania. Dodatkową atrakcją fabularną są retrospekcje chłopaka, przedstawiające historię rodzinnego domu.

Mechanika

Rozgrywka w Bulb Boy opiera się na mechanizmach klasycznych gier z gatunku point 'n' click. Oznacza to, że podczas przygody zwiedzamy kolejne lokacje i wykorzystujemy znalezione przedmioty do rozwiązywania zagadek logicznych. Podopieczny posiada również specjalne moce. Jego przypominająca żarówkę głowa potrafi rozjaśniać nawet najbardziej ciemne pomieszczenia. Oprócz tego emituje ona ciepło oraz razi wyładowaniami elektrycznymi, co przydaje się w czasie walki z napotkanymi przeciwnikami. Tytuł nie stawia jednak na bezpośrednie starcia z oponentami, bowiem większość spotkań z nimi kończy się naszą śmiercią.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna została stworzona w technice 2D i korzysta głównie z odcieni czerni oraz zieleni. Nadaje to grze charakterystycznego i niepowtarzalnego stylu. Autorzy inspirowali się klasyczną ikonografią filmowych horrorów, zwłaszcza tych wyprodukowanych w latach 80.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do Bulb Boy

Klasyfikacja PEGI Bulb Boy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Bulb Boy

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-530 2.93 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10
PC
Switch
XONE
PS4
AND
iOS