Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Starpoint Gemini (PC)

Starpoint Gemini PC

Starpoint Gemini to stworzona przez studio Little Green Men gra, stanowiąca połączenie kosmicznego symulatora lotu, RPG i strategii czasu rzeczywistego. Gracze wcielają się w rolę młodego pilota, który przez 20 lat uwięziony był w dziwnej anomalii.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Starpoint Gemini (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15grudnia2010

Starpoint Gemini to symulator statku kosmicznego z elementami roleplaying. Wcielamy się w rolę młodego pilota, który budzi się po prawie dwudziestu latach spędzonych w osobliwej anomalii. Podczas naszej nieobecności układ gwiezdny Gemini zmienił się nie do poznania. Gigantyczny postęp technologiczny, intrygi polityczne i walka o wpływy to nowa rzeczywistość dla naszej postaci.

Obszar po jakim porusza się gracz podzielony został na ponad pięćdziesiąt sektorów, pomiędzy którymi przemieszczamy się za pomocą specjalnych przekaźników zwanych T-Gate. W przestrzeni czekają na nas liczne stacje kosmiczne, niebezpieczne anomalie, wrogo nastawieni piraci, floty handlowe potrzebujące pomocy, czy asteroidy z kosztownymi minerałami na powierzchni.

Poza losowymi wydarzeniami, twórcy ze studia Little Green Men przygotowali także pełnoprawną fabułę, z bohaterami niezależnymi i zwrotami akcji. Dodatkowo wykonać możemy ponad trzysta zadań pobocznych, które znajdziemy na większości odwiedzanych stacji kosmicznych. Pomocny okazuje się tu nasz Dziennik Kapitański, pozwalający śledzić postępy zarówno w pomniejszych zleceniach jak i w toku głównego wątku fabularnego.

Warto wspomnieć, że osoba naszego bohatera opisana jest przez szereg parametrów, które możemy modyfikować wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Na wyższych poziomach odblokowujemy kolejne, coraz to potężniejsze myśliwce. System walki gwiezdnej jest jednak tak zbalansowany, że nawet te mniejsze i teoretycznie słabsze jednostki mają szansę w starciu z gigantami.

Do naszego sprzętu latającego możemy dodatkowo dokupić nowe wyposażenie. Lista obejmuje ponad trzysta pozycji, od broni i pancerzy zaczynając, na tarczach i dopalaczach kończąc.

Nasz pilot w toku rozgrywki może poznać ponad trzydzieści manewrów, których umiejętne wykorzystanie może przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Dostęp do dodatkowych opcji i umiejętności uzyskujemy także werbując na statek nowy personel.

Grafika w opisywanej produkcji prezentuje wysoki poziom, biorąc pod uwagę jej niskobudżetowy charakter. Otaczający nas kosmos to nie tylko nudna czerń, efektownie prezentują się także wybuchy i animacje naszego uzbrojenia. W tle przygrywa dynamiczna, elektroniczna muzyka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,4 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Starpoint Gemini

Klasyfikacja PEGI Starpoint Gemini

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Starpoint Gemini

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium 4 2.0 GHz, 768 MB RAM, karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza), 4 GB HDD, Windows 2000/XP/Vista/7