Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiPCiOSNDS
Okładka Crazy Machines (Wii)

Crazy Machines

Crazy Machines: The Wacky Contraptions Game | Crazy Machines DS

Pierwsza anglojęzyczna odsłona popularnej serii logicznej Crazy Machines, przygotowana na szeroki światowy rynek. Gra stanowi kompilację dwóch pierwszych odsłon cyklu, wydanych w Niemczech w 2004 roku, a w naszym kraju znanych jako Warsztat Wynalazcy oraz Nowe Wyzwania.

Logiczne | maszyny i urządzenia

Okładka Crazy Machines (Wii)

data premiery gry:

1paź2005

PC

2paź2008

NDS

10kwi2009

iOS

13sie2010

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Crazy Machines: The Wacky Contraptions Game to kolejna odsłona cyklu logicznych układanek, inspirowanych takimi tytułami jak seria The Incredible Machine. Mimo, że mamy tu do czynienia z czwartą samodzielną odsłoną serii, gra jest pierwszą anglojęzyczną częścią cyklu, przygotowaną na szeroki światowy rynek i jest bardzo często mylona z jego pierwszą odsłoną, wydaną w Niemczech w 2004 roku. The Wacky Contraptions Game to w istocie kompilacja zagadek, znanych z dwóch pierwszych części serii, wydanych w naszym kraju jako Warsztat Wynalazcy oraz Nowe Wyzwania.

Postawione przed nami zadania wymagają nie tylko kreatywnego myślenia, ale także znajomości, przynajmniej podstawowych, praw fizyki. Wcielamy się w postać wynalazcy zajmującego się konstruowaniem, dość dziwacznych, maszyn i urządzeń. Gra składa się z ponad dwustu etapów, których przejście wiąże się z wykonaniem jakiegoś zadania. Cele są różne (na przykład przesunięcie jakiegoś przedmiotu, wbicie gwoździa lub wystrzelenie pocisku z armaty), ale zawsze wymagają zmontowania odpowiedniej maszyny, z części które mamy do dyspozycji.

A jest w czym wybierać, twórcy gry dają do dyspozycji całe mnóstwo elementów. Możemy korzystać z rozmaitych źródeł energii, przenośnych przedmiotów w rodzaju kul, drutów, balonów, przekładni, pudeł, rur, katapult, dynamitu, a nawet tłoków, taśmociągów, armat i robotów. Konstruując nasze urządzenia musimy brać poprawki na prawa fizyki i właściwości poszczególnych przedmiotów. I tak, na przykład puszczając balon, musimy uważać by ten nie znalazł się w pobliżu płomienia, bo pęknie. Z kolei podgrzewając zbiornik z wodą, możemy być pewni, że nadmiar pary spróbuje znaleźć ujście. Materiał, z którego zrobione są elementy, również ma wpływ na rozgrywkę. Przykładowo, próbując wystrzelić piłkę, możemy być pewni, że tenisowa odbije się wysoko, ale nie będzie miała takiej siły uderzenia jak kula bilardowa.

Wszystko to powoduje, że niejednokrotnie trzeba wytężać umysł, by poradzić sobie z zadaniem. Pewnym pocieszeniem jest fakt, że na wielu planszach istnieje więcej niż jedna droga wiodąca do celu. Gra skonstruowana jest tak, że poziom trudności rośnie wraz z pokonywaniem kolejnych etapów. Przejście wszystkich, z górą dwustu etapów gry nie musi oznaczać zakończenia przygody z Crazy Machines: Wacky Contraptions Game. Autorzy udostępnili bowiem możliwość tworzenia własnych plansz i wymyślania kolejnych wyzwań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 2,2 / 10 na podstawie 220 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crazy Machines

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crazy Machines

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 128 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (TNT 2 lub lepsza)
  • 60 MB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Seria Crazy Machines zawita na konsole
Seria Crazy Machines zawita na konsole

wiadomość2 lutego 2011

Mamy dobre wieści dla miłośników gier logicznych. Niemiecki wydawca dtp entertainment ujawnił bowiem, że trwają prace nad pierwszą konsolową odsłoną cyklu Crazy Machines.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 marca 2009)

wiadomość16 marca 2009

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: DLC Toy Soldiers także dla PC, 10-dniowy trial Dungeons and Dragons Online, Media Molecule pracuje nad nową grą, zapowiedź Crysis Maximum Edition, Dofus bije rekordy i inne. Życzymy miłej lektury.

Crazy Machines II pod koniec przyszłego roku
Crazy Machines II pod koniec przyszłego roku

wiadomość21 listopada 2006

Niemiecka wydawca Novitas poinformował dziś, że druga odsłona gry logicznej o nazwie Crazy Machines trafi na rynek w ostatnim kwartale 2007 roku. Dokładnie taki termin ustalił developer trzymający pieczę nad zapowiedzianym niedawno produktem, zespół FAKT Sotware.

Crazy Machines 2 w produkcji
Crazy Machines 2 w produkcji

wiadomość8 września 2006

Jeśli gimnastyka szarych komórek przy rozwiązywaniu zagadek i problemów logicznych jest Waszym ulubionym zajęciem, z pewnością zetknęliście się z grą The Incredible Machine, bądź też z Crazy Machines, która ze wspomnianego klasyka czerpała pełnymi garściami. Zainteresuje Was zapewne również wiadomość o pracach nad kolejną odsłoną Szalonych Urządzeń.

PC
iOS
NDS
Wii