Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2012, 19:25

autor: Ender

Bad Piggies na PC także w wersji pudełkowej

Zapowiedziana na 27 września gra Bad Piggies, w której w głównej roli zobaczymy prosiaki z przebojowego Angry Birds, doczeka się pudełkowej wersji na PC.

Gra Bad Piggies, której światową premierę wyznaczono na 27 września, ukaże się także na PC w wersji pudełkowej, za sprawą firmy Focus Multimedia. Zestaw posiadać będzie nie tylko płytę z tytułem, ale również zestaw DLC, zawierajacy dodatkowe poziomy. Brytyjska cena produkcji wyniesie 10 funtów, a więc w przybliżeniu około 50 zł. Może ona wydawać się wysoka jeżeli porównamy ją z tym ile zapłacimy za grę w wersji mobilnej. W tej chwili nie wiemy czy któryś z polskich dystrybutorów zainteresuje się wprowadzeniem pudełkowego wydania na rodzimy rynek, tak jak miało to miejsce w przypadku ostatnich odsłon Angry Birds.

Bohaterami Bad Piggies są zielone prosiaki, będące do tej pory jedynie oponentami wściekłych ptaków, którym z lubością kradły bezcenne jajka. Zadaniem graczy jest zbudowanie pojazdów latających, pozwalających świniom wznieść się w powietrze i dotrzeć do wyznaczonego punktu na dwuwymiarowej planszy. Wehikuły budujemy z dziesiątek różnych części, oferujących tysiące unikalnych kombinacji.

Bad Piggies jest najnowszą próbą kapitalizacji popularności Angry Birds. W ostatnich trzech latach ta niepozorna produkcja doczekała się kilku różnych odsłon i została przeniesiona na właściwe wszystkie współczesne platformy sprzętowe. Fenomenalny sukces z dużym wysiłkiem stara się podtrzymać właściciel marki, fińskie studio Rovio.

Warto dodać, że także we wrześniu, do sklepów trafi Angry Birds Trilogy, specjalny zestaw gier: Angry Birds Classic, Angry Birds Seasons i Angry Birds Rio, który dostępny będzie w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz Nintendo 3DS.

  1. Oficjalna strona Bad Piggies