Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSANDWP
Okładka Bad Piggies (AND)
OkładkaBad Piggies (AND)

Bad Piggies

Bad Piggies to gra logiczna, której bohaterami są znane z serii Angry Birds złe prosiaki. Zabawa polega na konstruowaniu dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Bad Piggies Premiera

27wrz2012

PC AND iOS

15kwi2014

WP

Bad Piggies to casualowa gra logiczna, będącą projektem pobocznym w stosunku do popularnej serii Angry Birds. Za produkcję odpowiada fińskie studio Rovio.

Głównymi bohaterami gry są zielone świniaki, które pełniły rolę czarnych charakterów w cyklu Angry Birds. Jak twierdzą autorzy, graczom zrobiło się w końcu żal prosiaków, które nieustannie zbierały cięgi w kolejnych odsłonach wspomnianej serii. Dlatego właśnie postanowiono stworzyć tytuł, w którym to świnie grałyby pierwsze skrzypce.

Choć gra toczy się w tym samym świecie co Angry Birds, to mechanizmy rozgrywki są kompletnie odmienne. Bad Piggies oferuje co prawda dwuwymiarową grafikę i rozbudowany silnik fizyczny, ale zabawa nie polega na niszczeniu obiektów. Zamiast tego naszym zadaniem jest konstruowanie dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy. Udostępnione części pozwalają zarówno na tworzenie pojazdów, jednostek latających, jak i wszelkiego rodzaju hybryd. Wszystkich podzespołów są w sumie dziesiątki i dzięki nim da się złożyć tysiące różnorodnych kombinacji. Nigdy nie jest też tak, że tylko jeden konkretny projekt jest w stanie podołać wyzwaniu przygotowanemu przez autorów. Zamiast tego wszystkie przeszkody da się pokonać na wiele różnych sposobów.

Bad Piggies wykonano w całości w grafice 2D. Strona wizualna nie imponuje pod względem technicznym, ale nadrabia to pełną humoru i jasnych kolorów kreskówkową estetyką.

Ostatnia modyfikacja 1 grudnia 2014

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Ocena użytkowników: 6,8 / 10 na podstawie 207 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Bad Piggies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Bad Piggies Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
PC
WP
AND
iOS