Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSANDWP
Okładka Bad Piggies (PC)

Bad Piggies

Bad Piggies to gra logiczna, której bohaterami są znane z serii Angry Birds złe prosiaki. Zabawa polega na konstruowaniu dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy.

Logiczne | 2D | elementy zręcznościowe

Okładka Bad Piggies (PC)

data premiery gry:

27wrz2012

PC AND iOS

15kwi2014

WP

Bad Piggies to casualowa gra logiczna, będącą projektem pobocznym w stosunku do popularnej serii Angry Birds. Za produkcję odpowiada fińskie studio Rovio.

Głównymi bohaterami gry są zielone świniaki, które pełniły rolę czarnych charakterów w cyklu Angry Birds. Jak twierdzą autorzy, graczom zrobiło się w końcu żal prosiaków, które nieustannie zbierały cięgi w kolejnych odsłonach wspomnianej serii. Dlatego właśnie postanowiono stworzyć tytuł, w którym to świnie grałyby pierwsze skrzypce.

Choć gra toczy się w tym samym świecie co Angry Birds, to mechanizmy rozgrywki są kompletnie odmienne. Bad Piggies oferuje co prawda dwuwymiarową grafikę i rozbudowany silnik fizyczny, ale zabawa nie polega na niszczeniu obiektów. Zamiast tego naszym zadaniem jest konstruowanie dziwacznych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy. Udostępnione części pozwalają zarówno na tworzenie pojazdów, jednostek latających, jak i wszelkiego rodzaju hybryd. Wszystkich podzespołów są w sumie dziesiątki i dzięki nim da się złożyć tysiące różnorodnych kombinacji. Nigdy nie jest też tak, że tylko jeden konkretny projekt jest w stanie podołać wyzwaniu przygotowanemu przez autorów. Zamiast tego wszystkie przeszkody da się pokonać na wiele różnych sposobów.

Bad Piggies wykonano w całości w grafice 2D. Strona wizualna nie imponuje pod względem technicznym, ale nadrabia to pełną humoru i jasnych kolorów kreskówkową estetyką.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 202 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 10 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Bad Piggies

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Bad Piggies

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista/7
Recenzja Bad Piggies - gry twórców Angry Birds
Recenzja Bad Piggies - gry twórców Angry Birds

Recenzja 6 października 2012, 08:00

Muszę przyznać, że nowa gra Rovio jest nie lada gratką dla miłośników achievementów. Jeśli chcemy odblokować nowe przedmioty i bonusowe etapy, możemy zabrać się za wyzwania dodatkowe. Każdy poziom ma po trzy zadania i za każde z nich wpada jedna gwiazdka, co przywodzi na myśl ocenianie w Angry Birds. Stałym celem jest zdobycie fragmentu mapy – prócz tego gracz może ścigać się do finiszu na czas, zbierać ukryte na planszy gwieździste pudełka, główkować, jak przejść dany etap bez użycia jednego z kluczowych mechanizmów, czy zbudować na tyle wytrzymały pojazd, by udźwignął ciężar dorodnego króla knura (co jest szczególnie utrudnione w etapach powietrznych). Na szczęście nie trzeba robić tego wszystkiego przy jednym podejściu – po zaliczeniu mety nasze sukcesy są automatycznie zapisywane. Co dają gwiazdki prócz piekielnej satysfakcji? Między innymi dostęp do trybu sandbox, w którym czeka kolejne dwadzieścia trofeów rozsypanych po rozległych planszach oraz edytor wehikułów oferujący olbrzymią swobodę w tworzeniu bajeranckich konstrukcji. Możecie mi wierzyć na słowo, że tego typu zabawa sprawia niesamowitą frajdę!

PC
WP
AND
iOS