Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDWWWiOS
Okładka Candy Crush Soda Saga (AND)
OkładkaCandy Crush Soda Saga (AND)

Candy Crush Soda Saga

Kolejna odsłona popularnej serii gier logicznych studia King, które od 2012 roku cieszą się niebywałą popularnością wśród użytkowników platform mobilnych i portalu społecznościowego Facebook.

Logiczne | casual | Facebook | połącz trzy elementy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Candy Crush Soda Saga Premiera

20paź2014

WWW

11lis2014

iOS AND

producent: King wydawca: King Strona oficjalna

Gry podobne do Candy Crush Soda Saga

Bad Piggies

World of Goo

Candy Crush Saga

Candy Crush Soda Saga to kolejna gra w portfolio firmy King, będąca układanką typu match-3. Produkcja jest kontynuacją wielkiego hitu Candy Crush Saga z 2012 roku i udostępniana jest za darmo w ramach modelu biznesowego free-to-play.

Zasady rozgrywki nie zmieniły się diametralnie w porównaniu do części pierwszej. W związku z tym ponownie naszym zadaniem jest łączenie słodyczy w grupy liczące przynajmniej trzy sztuki tego samego rodzaju. Rozgrywka urozmaicona jest jednak przez napoje gazowane, a wśród głównych celów znalazło się napełnianie nimi plansz. Wykonuje się to dokładnie w taki sam sposób, czyli łącząc kolorową wodę umieszczoną w butelkach, ze słodyczami o tej samej barwie (np. dwa niebieskie żelki + niebieska butelka z napojem). Na wykonanie określonych celów mamy tylko kilkanaście ruchów, przy czym im mniej ich wykorzystamy, tym więcej punktów wpadnie na nasze konto.

Candy Crush Soda Saga nie tylko w kwestii rozgrywki bardzo przypomina pierwsze Candy Crush Saga. Również oprawa graficzna produkcji została utrzymana dokładnie w takim samym stylu.

Minirecenzja Candy Crush Soda Saga – mało zaskakujące, ale dobre match-3

PLUSY:
  1. Zabawna, wciągająca, a w późniejszych etapach wymagająca rozgrywka;
  2. Śliczna, cukierkowa oprawa graficzna.
MINUSY:
  1. Mało innowacyjne match-3;
  2. Jak w każdej grze Kinga, system mikropłatności i energii po pewnym czasie zaczyna doskwierać.

King to bardzo specyficzna firma. Gigant rynku mobilnego i społecznościowego co rusz dostarcza kolejne kotlety, będące kopiami słynnych tytułów. W każdej produkcji tego dewelopera stosowany jest uciążliwy system energii, który znacznie utrudnia komfortową zabawę w późniejszych etapach, ale i tak nikomu to nie przeszkadza, a kolejne aplikacje zdobywają niesamowitą popularność. Nie inaczej jest z Candy Crush Soda Saga, czyli następcą kultowej już gry mobilnej Candy Crush Saga.

Jeżeli grałeś ten projekt (a grałeś na pewno, tylko wstydzisz się przyznać), to właściwie nie potrzebujesz żadnych słów wyjaśnienia, gdyż jest to kolorowe match-3, w którym układamy słodycze oraz napoje gazowane, zalewając nimi plansze. Ten element jest właściwie największą nowością Candy Crush Soda Saga, gdyż wszystko pozostałe znamy z poprzedniej odsłony serii oraz, tak na oko, z 1000 innych tego typu układanek.

Zapewne uważacie więc, że nie ma co sobie zaprzątać głowy tym projektem, ale tak nie jest. Pomimo odtwórczości i praktycznie zerowej innowacyjności, King zrobił to znowu –dostarczył grę, która wciąga i bawi. Firma do perfekcji opanowała sposób na rozkochiwanie w sobie graczy. Na początku idziemy przez kolejne etapy jak burza, poznając wszystkie podstawowe zasady i łapiąc bakcyla. Po kilkudziesięciu poziomach zaczyna robić się pod górkę, ale to dobrze, bo gdy już zaczynaliśmy się nudzić, gra nagle zaczyna stawiać przed nami wyzwania. Jeszcze nie strasznie wielkie, ale zapewniające satysfakcję. Gdy już rozgrywka pochłonie nas na dobre, zaczyna się jazda bez trzymanki. Poziomy są trudne, ruchów mało, power-upów też nie ma, no chyba, że…

W tym momencie dochodzimy do kolejnego punktu obecnego w każdej grze Kinga – mikropłatności. Jeżeli jesteście cierpliwi i bawicie się okazjonalnie, na przerwie w pracy, na przystanku w oczekiwaniu na autobus itd., to nie będziecie narzekać podczas rozgrywki w Candy Crush Soda Saga. Co innego, jeżeli bardzo wciągacie się w zabawę i jeżeli gra Wam się spodoba, to poświęcacie jej godzinę, dwie czy trzy dziennie. W tym przypadku zacznie Wam doskwierać system energii, której będzie pozbywać się w późniejszym czasie momentalnie, ze względu na wysoki poziom trudności. Na jej uzupełnienie trzeba jednak czekać, albo wydać pieniądze. I taki jest właśnie urok aplikacji firmy King.

Czy warto więc pobrać Candy Crush Soda Saga? Jeżeli nie macie alergii na gatunek match-3, to jak najbardziej tak, gdyż jest to zabawna, ładna i absorbująca produkcja. Nie oczekujcie jednak rewolucji gatunkowej i zaskakujących pomysłów.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Candy Crush Soda Saga: Odpowiednia dla każdego wieku.

iOS
AND
WWW