Bad Piggies przeszło na model free-to-play i dostało sporą aktualizację

Firma Rovio przestawiła grę logiczną Bad Piggies na model darmowy z mikropłatnościami. Wypuszczono również aktualizację wprowadzającą wiele nowych elementów do rozgrywki.

Adrian Werner

Studio Rovio  wypuściło aktualizację 2.0 do Bad Piggies, czyli udanej gry logicznej z 2012 roku. Dodaje ona masę nowych elementów i przestawia produkcję na model free-to-play.

Łatka dodaje do gry masę nowych części, które znajdujemy w skrzyniach, ukrytych na mapach. Każdego dnia możemy zdobyć maksymalnie trzy takie skrzynie. Ich zawartość jest losowa, ale jeśli nie spodoba nam się znalezisko lub będziemy mieli duplikaty to możemy wziąć niepotrzebne obiekty i wrzucić do niszczarki, która za pomocą prostego systemu craftingu zamieni nam surowce na inne części.

Przypomnijmy, że akcja Bad Piggies dzieje się w tym samym świecie co seria Angry Birds. Tym razem jednak przenosimy się na drugą stronę barykady – głównymi bohaterami uczyniono bowiem prosiaki. Również mechanizmy rozgrywki są zupełnie inne i jednocześnie znacznie ciekawsze. Zadaniem gracz jest bowiem konstruowanie szalonych maszyn zdolnych bezpiecznie przetransportować prosiaki na koniec planszy.

Gra zapewnia sporo swobody. Udostępnione części pozwalają zarówno na tworzenie pojazdów, jednostek latających, jak i wszelkiego rodzaju hybryd. Podzespołów jest całe zatrzęsienia i trudno zliczyć wszystkie możliwe kombinacje. Współgra z tym całkiem realistyczny silnik fizyczny, który jednocześnie powoduje, że nie ma jednego właściwego rozwiązania i każde wyzwanie da się pokonać na wiele różnych sposobów.

Bad Piggies dostępne jest w wersjach na systemy iOS, Android i Windows Phone. Aktualizację 2.0 otrzymały jednak tylko te dwie pierwsze. Edycja na WP wciąż kosztuje 1,60 euro i nie wiadomo, czy kiedykolwiek doczeka się późniejszych łatek.

Bad Piggies w App Store

Bad Piggies w Google Play

Bad Piggies w Windows Phone

Bad Piggies

Bad Piggies

PC Mobile
po premierze

Data wydania: 27 września 2012

Informacje o Grze
9.0

GRYOnline

7.9

Gracze

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

5

Adrian Werner

Autor: Adrian Werner

Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl, piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów.

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Logiczne
2016-06-13
19:43

arekbis18 Legionista

popsuli bardzo dobrą grę

Komentarz: arekbis18
2016-06-13
23:40

Kamil67 Pretorianin

Kamil67

To ta gra nie była darmowa? Grałem w wersję HD za darmo o.O. Może jakaś podróbka, mniejsza z tym, bo to było na sprzęcie, który został kiedyś wyczyszczony ze wszystkiego.

Ehhh, znowu jakieś dzienne wyzwanie dodają, nie lubię tego. Przynajmniej nie ma takiego chamsta jak w AB Seasons, że trzeba płacić za rozdziały, które były kiedyś DARMOWE. I chyba wtedy straciłem szacunek dla marki i stała się dla mnie kolejnym nabijaczem pieniędzy...

Komentarz: Kamil67

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl