Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2012, 09:00

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Bad Piggies – spin-off Angry Birds we wrześniu

Studio Rovio zapowiedziało Bad Piggies, grę nawiązującą do Angry Birds, która dla odmiany pozwoli pokierować poczynaniami zielonych świnek. Koniec z procą – zabawa będzie oparta na nowych zasadach. Świnie przejdą do kontrataku jeszcze w tym miesiącu.

Bad Piggies – spin-off Angry Birds we wrześniu - ilustracja #1
Uwaga! Świnie kontratakują!

Studio Rovio Mobile atakuje ponownie. Po wydaniu niepowiązanej z serią Angry Birds gry Amazing Alex, ekipa powraca do znanego cyklu z nowym projektem, który pozwoli spojrzeć na odwieczną wojnę ptaków ze świniami od drugiej strony barykady. W Bad Piggies pokierujemy poczynaniami zielonych świnek. Jak twierdzi szef Rovio, Mikael Hed, graczom żal było ciągle obrywających od wściekłych ptaków świń. Mnie osobiście działały one na nerwy, ale najwidoczniej nie wszyscy są aż tak bezduszni.

Produkcja opierać się ma na zupełnie nowych zasadach rozgrywki, ale na razie twórcy nie zdradzili żadnych szczegółów. Z kolei z wypowiedzi wiceprezesa studia, Petriego Järvilehto, wynika, że Bad Piggies to dopiero pierwszy rzut okiem na historię złośliwych świnek. Zatem możemy spodziewać się zalewu gier, w których zemścimy się na niezrównoważonych emocjonalnie ptakach. Poniżej prezentujemy pierwszy zwiastun produkcji:

Bad Piggies pojawi się 27 września na systemy mobilne iOS, Android i komputery Mac. Wersja na systemy operacyjne firmy Microsoft, w tym mobilny Windows Phone i Windows 8, ukaże się później.