Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2012, 08:56

autor: Aver

Rozpoczęły się betatesty gry StarCraft II: Heart of the Swarm

Firma Blizzard Entertainment poinformowała, że ruszyła beta pierwszego rozszerzenia do gry StarCraft II. Skupia się ona na trybie rozgrywki wieloosobowej i jak na razie jest skierowana do profesjonalnych graczy, przedstawicieli prasy oraz komentatorów e-sportowych, głównie z rejonu Ameryki Północnej. Z czasem do testów zostaną zaproszeni inni gracze.

Na oficjalnej, amerykańskiej stronie społecznościowej gry StarCraft II: Wings of Liberty pojawiła się wiadomość o rozpoczęciu bety dodatku StarCraft II: Heart of the Swarm w wersji na PC i Mac. Na początku skupi się ona na rozgrywce wieloosobowej. Z czasem zostaną wypróbowane inne nowe elementy drugiej części trylogii o wydarzeniach w sektorze Koprulu.

Rozpoczęły się betatesty gry StarCraft II: Heart of the Swarm - ilustracja #1
Sarah Kerrigan, femme fatale sektora Koprulu…

Jak na razie do udziału w testach zostali zaproszeni wybrani profesjonalni gracze w StarCraft II, przedstawiciele prasy, zwycięzcy konkursów oraz komentatorzy meczów e-sportowych. Zapowiedź dotyczy regionu gry Ameryka Północna, ale z pewnością z czasem zostanie rozszerzona na inne rejony.

Firma Blizzard Entertainment zapowiada, że wkrótce zaprosi innych graczy do zabawy. Aby mieć szansę na udział w betatestach, należy zaznaczyć odpowiednią opcję w „Ustawieniach profilu beta” w głównej zakładce konta Battle.net. Amerykanie z Irvine zapowiadają, że wybór uczestników będzie zależał od specyfikacji technicznej komputera, ostatniej aktywności w rozgrywkach wieloosobowych w StarCraft II: Wings of Liberty oraz odrobiny szczęścia.

Ponadto z czasem główna strona społecznościowa gry, wybrane strony fanowskie oraz osoby znane w świecie miłośników space opery z udziałem Protosów, Terran i Zergów będą rozdawać kody do wersji beta dodatku. Do wzięcia udziału w testach nie jest wymagane posiadanie pierwszej części trylogii StarCraft II. Nie wiadomo, jak długo one potrwają. Pewne jest, że nie zostanie podczas nich udostępniona polska wersja klienta gry. Tym, którzy nie dostaną się do testów, pozostaje oglądanie relacji z gier w Internecie na kanałach ulubionych komentatorów lub graczy (np. Seana „Day[9]” Plotta lub na twitch.tv i teamliquid.net).

StarCraft II: Heart of the Swarm kontynuuje wątki znane z pierwszej części trylogii StarCraft II, która zadebiutowała 27 lipca 2010 roku. Główną osią fabuły są losy Sary Kerrigan i jej starania o zjednoczenie rasy Zergów pod swoimi skrzydłami. Rozszerzenie wprowadzi nową kampanię, wzbogaconą o elementy RPG, a także zmieni rozgrywkę wieloosobową, głównie dzięki dodatkowym jednostkom dla każdej z trzech ras. Data premiery Heart of the Swarm na PC i Mac jest nieznana.