Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2012, 14:24

autor: Hed

Starcraft II: Heart of the Swarm jest ukończony w 99% - Blizzard szlifuje grę

Blizzard przekazał, że Starcraft II: Heart of the Swarm jest ukończony w 99%, ale wciąż wymaga kilku szlifów. Producent przyznał, że to „dostrajanie” gry jest wyjątkowo trudne.

Starcraft II: Heart of the Swarm jest ukończony w 99% - Blizzard szlifuje grę - ilustracja #1

Prace nad Starcraft II: Heart of the Swarm są na ukończeniu, ale Blizzard wciąż zajmuje się szlifowaniem gry. Dustin Browder, czołowy designer, stwierdził, że produkcja „jest gotowa w 99%”, ale ten ostatni procent jest „uciążliwy”. Kontynuacja popularnej strategii czasu rzeczywistego z 2010 roku jest w pełni grywalna – dotyczy to zarówno jednostek, jak i zadań z kampanii solowej. Firma chce jednak upewnić się, że wszystko działa jak należy.

Browder przekonuje, że „dostrajanie” gry zajmuje Blizzardowi tak dużo czasu, bo wiąże się z nim wiele niewiadomych. „Możemy przejść grę i stwierdzić, że wszystko wypada świetnie” – wyjaśnił producent w rozmowie z serwisem Kotaku – „lub przejść grę i stwierdzić, że mamy jeszcze 250 rzeczy do poprawienia”. Przedstawiciel firmy powiedział, że chociaż trudno określić, kiedy gra zostanie ostatecznie ukończona, to postępy nad nią idą dobrze.

Blizzard jest znany z tego, że nie spieszy się ze swoimi grami i tworzy je we własnym tempie. W ostatnich latach aktywność firmy była jednak dość duża – oprócz omawianej strategii czasu rzeczywistego dostaliśmy Diablo III i parę dodatków do World of Warcraft. Heart of the Swarm będzie drugim “epizodem” StarCraft II, skupiającym się na rasie Zergów. Gra, zawierająca nową kampanię solową, wprowadzi przy okazji mnóstwo zmian do trybu multiplayer.

  1. Oficjalna strona Starcraft II