Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2015, 11:25

StarCraft: Mass Recall odtwarza kampanie z pierwszej części na silniku gry StarCraft II

Ukazała się najnowsza wersja moda StarCraft: Mass Recall. Fanowska modyfikacja pozwala na rozegranie wszystkich kampanii z pierwszej odsłony cyklu (w tym także z oficjalnego dodatku StarCraft: Brood War) na silniku gry StarCraft II. Do działania wymaga posiadania rozszerzenia StarCraft II: Heart of the Swarm.

StarCraft: Mass Recall pozwala rozegrać wszystkie kampanie z pierwszej odsłony cyklu na silniku gry StarCraft II. - StarCraft: Mass Recall pozwala rozegrać kampanie z pierwszej części na silniku gry StarCraft II - wiadomość - 2015-10-29
StarCraft: Mass Recall pozwala rozegrać wszystkie kampanie z pierwszej odsłony cyklu na silniku gry StarCraft II.

Mod StarCraft: Mass Recall pozwala na rozegranie kampanii dla jednego gracza z pierwszej odsłony cyklu StarCraft na silniku gry StarCraft II. Pierwsza wersja pojawiła się pod koniec marca ubiegłego roku, jednak parę dni temu pojawiła się duża aktualizacja, wprowadzająca szereg poprawek i brakujących elementów. Wydanie 5.4.2 zawiera wszystkie misje z oryginalnej kampanii, jak również z oficjalnego rozszerzenia StarCraft: Brood War.

Oprócz tego w modyfikacji zawarto także trzy scenariusze przygotowane na potrzeby pierwszej odsłony cyklu, które jednak nie trafiły ostatecznie do kampanii i pozostały w grze jako zawartość ukryta. Uwzględniono również minikampanię Terran złożoną z sześciu misji, która została wydana w 1998 roku jako demo pierwszej odsłony cyklu. W sumie daje to 68 scenariuszy do rozegrania przez pojedynczego gracza. Gra pozwala też na wybranie jednego z trzech poziomów trudności. Na poniższym materiale możecie zobaczyć, jak prezentuje się jedna z pierwszych misji z kampanii Terran w nowej wersji:

Ponadto w modyfikacji uwzględniono oryginalne udźwiękowienie (w tym dialogi i muzykę) oraz ekran odprawy poprzedzający każdy scenariusz. Opcjonalnie można też pobrać paczkę przerywników filmowych z pierwszej odsłony cyklu. Szczegółową instrukcję dotyczącą instalacji moda znajdziecie pod tym adresem. StarCraft: Mass Recall do działania wymaga posiadania rozszerzenia StarCraft II: Heart of the Swarm. Najnowsza wersja modyfikacji zawiera jeszcze kilka błędów i niedociągnięć, twórcy pracują jednak nad ich naprawą.

StarCraft: Mass Recall może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie zapoznały się jeszcze z wydarzeniami pierwszej odsłony cyklu StarCraft lub chciałyby je sobie przypomnieć przed premierą kolejnej części gry StarCraft II. Przypomnijmy, że StarCraft II: Legacy of the Void ma ukazać się 10 listopada.

StarCraft to zaliczana do klasyki gatunku strategia czasu rzeczywistego wyprodukowana w 1998 roku przez firmę Blizzard Entertainment. Gracz może kontrolować jedną z trzech ras, wybierając między Terranami, tajemniczymi Protosami i odrażającymi Zergami. Każda z nich ma unikatowe jednostki, technologie i umiejętności.