Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2015, 11:20

autor: Adrian Werner

Anew - nadchodzi strzelankowa platformówka z otwartym światem

Założone przez byłych pracowników takich zespołów jak Westwood, Petroglyph i BioWare studio Resonator zapowiedziało grę Anew. Będzie to dwuwymiarowa platformówka z otwartym światem i silnymi elementami strzelankowymi.

Gra ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.  - Anew - zapowiedziano strzelankową platformówkę z otwartym światem - wiadomość - 2015-10-29
Gra ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

Założone niedawno niezależne studio deweloperskie Resonator zapowiedziało swój pierwszy projekt. Okazała się nim platformówkowa strzelanka z otwartym światem zatytułowana Anew. Produkcja zmierza na pecety i niesprecyzowane jeszcze konsole. Premiera zaplanowana została na przyszły rok. Warto dodać, że w skład zajmującego się grą zespołu wchodzą tylko dwie osoby - Steve Copeland i Jeff Spoonhower. Twórcy ci wcześniej pracowali w takich firmach jak Westwood, Petroglyph, Electronic Arts, BioWare, 2K Games, Sony, Deep Silver oraz THQ.

W Anew wcielimy się w dziecko, które pewnego dnia budzi się samotne na księżycu orbitującym wokół obcej planety, oddalonej dwadzieścia lat świetlnych od Ziemi. Naszym zadaniem będzie wykonanie specjalnej misji (na razie autorzy nie ujawnili jakiej) oraz znalezienie drogi powrotu do domu.

Anew będzie platformówką, w której grafika posiadać ma liczne elementy 3D, ale same mechanizmy rozgrywki pozostaną dwuwymiarowe. Produkcja położy duży nacisk na walkę za pomocą broni palnej, a system sterowania pozwoli na swobodne celowanie, niezależnie od kierunku ruchu. Twórcy obiecują spory wybór uzbrojenia oraz obszerną galerię przeciwników, których pokonanie ma wymagać stosowania różnorodnych taktyk.

Świat gry będzie miał otwartą strukturę, a jego eksploracja odbywać się będzie zarówno pieszo, jak i za pomocą kilku typów pojazdów. Podczas zabawy konieczne ma być zbieranie różnorodnych przedmiotów, które pozwolą na odblokowanie nowych broni, gadżetów oraz umiejętności. Autorzy czerpią inspirację z kategorii platformówek określanej mianem metroidvania, więc na początku zabawy sporo sekcji będzie niedostępnych i powrócimy do nich dopiero po zdobyciu przydatnych ulepszeń.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów konkrety. Obiecują oni jednak, że oficjalna strona będzie regularnie uaktualniana o nowe informacje i materiały graficzne. Wkrótce ma także ukazać się pierwszy zwiastun.

  1. Anew – oficjalna strona gry