Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2015, 16:36

autor: Arantasar

StarCraft II: Legacy of the Void to nie koniec StarCrafta II

StarCraft II: Legacy of the Void ukaże się 10 listopada na komputerach osobistych. Z tej okazji przygotowano blisko trzyminutowy zwiastun premierowy. Dowiedzieliśmy się też nieco o dalszych planach firmy Blizzard dotyczących gry StarCraft II.

Zwiastun premierowy gry StarCraft II: Legacy of the Void

W wypakowanym akcją blisko trzyminutowym zwiastunie możemy zobaczyć starych znajomych – Jima Raynora, Sarę Kerrigan i Artanisa w emocjonujących zmaganiach z głównym antagonistą drugiej części Starcrafta – Amonem – oraz jego sługami. Film umiejętnie miesza ujęcia batalistyczne z bardziej kameralnymi momentami kreślącymi relacje między bohaterami i ich rozterki wewnętrzne. Całość prezentuje się z iście epickim rozmachem, jak przystało na zwiastuny firmy Blizzard. Materiał kończy się klasycznym zawołaniem rasy Protossów: „my life for Aiur”.

StarCraft II: Legacy of the Void przybliży nam rasę starożytnych i zaawansowanych technologicznie Protossów. W kampanii pokierujemy losami Artanisa, który w uniwersum StarCrafta pojawił się wraz z premierą gry StarCraft: Brood War i od tego czasu jest jedną z kluczowych dla historii postaci. Hierarcha Protektoratu Protosów i dowódca Złotej Armady będzie musiał walczyć o utrzymanie kruchego pokoju nie tylko wśród swojej rasy, ale także wśród pozostałych stron konfliktu. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom mieszkańcy galaktyki będą mogli przeciwstawić się zagrażającemu wszystkim Amonowi – starożytnemu Xel'nadze. Gra ukaże się 10 listopada na komputerach osobistych.

Warto przy tym przypomnieć, że jako swoiste wprowadzenie do kampanii Protossów i pomost między rozszerzeniami Heart of the Swarm a Legacy of the Void służy minikampania Whispers of Oblivion wprowadzona do gry przy okazji poprawki 3.0 do przygód Kerrigan i Zergów.

StarCraft II: Legacy of the Void to nie koniec StarCrafta II - ilustracja #2

Dalsze losy gry StarCraft II

Przy okazji dowiedzieliśmy się też o dalszych planach Blizzarda odnośnie gry Starcraft II. Legacy of the Void nie będzie ostatnią zawartością przygotowaną dla graczy. Amerykańska firma planuje wypuścić w przyszłym roku kilka mniejszych i większych rozszerzeń oraz dodatków, które zapewnią użytkownikom dalszą zabawę. Nowe materiały będą zawierały zestawy misji, scenariusze do trybu współpracy, dodatkowych dowódców (jednym z nich będzie Protoss Karax), tekstury jednostek czy alternatywne udźwiękowienie postaci. Część z nich będzie płatna, ale niektóre będą dostępne też za darmo.

Jednym z pierwszych rozszerzeń fabularnych przeznaczonych dla pojedynczego gracza będzie seria Tajnych Operacji Novy. Dodatek zaplanowany jest jako dziewięć misji wydawanych w formie epizodów po trzy za każdym razem. Fabuła opowie o wydarzeniach dziejących się już po zakończeniu tych przedstawionych w Legacy of the Void. Oś wydarzeń skupi się wokół Dominium Terran, w którym Imperator Valerian stara się zaprowadzić porządek po spustoszeniach wywołanych wojną domową i atakami Zergów. Historia opowie o losach Novy, członkini elitarnych oddziałów typu Duch, która zostaje wmieszana w działania separatystów określających siebie mianem Obrońców Człowieka. Firma Blizzard zaprezentowała już oficjalny zwiastun produkcji:

Cechą charakterystyczną tego dodatku ma być silny nacisk na nowy ekwipunek i możliwość odmiennego prowadzenia rozgrywki w zależności od skompletowanego uzbrojenia. Ma to zachęcać graczy do ponownego rozgrywania całej minikampanii. Pierwsza część Tajnych Operacji Nowy powinna zostać wydana na początku 2016 roku.

StarCraft to cykl strategii czasu rzeczywistego (RTS) osadzony w realiach science-fiction. Tytuł zalicza się kanonu tego gatunku. StarCraft jest jedną z trzech, obok Diablo i World of Warcraft, wiodących marek w portfolio firmy Blizzard Entertainment.