Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2015, 12:10

Prolog StarCraft II: Legacy of the Void dostępny za darmo dla wszystkich. Szczegóły patcha 3.0

Firma Blizzard udostępniła patch 3.0 do gry StarCraft II z minikampanią Whispers of Oblivion, w którą mogą zagrać nawet posiadacze darmowego zestawu startowego.

Do premiery StarCraft II: Legacy of the Void został nieco ponad miesiąc i zgodnie z zapowiedziami firma Blizzard postanowiła zaoferować nam przedsmak tego, co czeka nas w ostatniej części trylogii StarCraft II. Dziś bowiem opublikowano aktualizację 3.0 do dodatku Heart of the Swarm, w której udostępniono minikampanię Whispers of Oblivion, czyli zestaw trzech misji z Zeratulem w roli głównej, a zarazem prolog do Legacy of the Void. Wcześniej był on dostępny jedynie w trakcie bety rozszerzenia, teraz zaś wystarczy pobranie wspomnianej aktualizacji bądź darmowego zestawu startowego jeśli nie posiadamy gry. StarCraft II „Szepty o zagładzie” także pomostem pomiędzy drugim dodatkiem z Zergami i Kerrigan a historią Protossów, prezentowaną w nadchodzącym rozszerzeniu.

Na pełną kampanię Protossów przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale patch 3.0 oferuje nam przedsmak tego, co zobaczymy w Legacy of the Void. - Prolog StarCrat II: Legacy of the Void dostępny za darmo dla wszystkich. Szczegóły patcha 3.0 - wiadomość - 2015-10-07
Na pełną kampanię Protossów przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale patch 3.0 oferuje nam przedsmak tego, co zobaczymy w Legacy of the Void.

Oczywiście patch 3.0 to także liczne zmiany, przede wszystkim związane z interfejsem gry i po części wynikające z sugestii fanów. Twórcy wzięli sobie do serca uwagi graczy dotyczące społecznego aspektu gry, wskutek czego większość zakładek została przeniesiona w górny lewy róg ekranu, dzięki czemu można rozmawiać bez konieczności odsuwania czatu w celu uzyskania dostępu do pewnych opcji. Sam czat pokazuje wszystkie kanały w jednym oknie, które będzie można dowolnie przypinać i rozszerzać, a kanały pozwolą na jednoczesną rozmowę nawet do 200 osób (poprzednio najwyżej 100). Pojawiły się też przypomnienia o zaległych wiadomościach, jak również dodatkowe opcje filtrowania kanałów. Zmiany dotknęły także Salon Gier (Arcade), który podzielono na dwie zakładki: „Dołącz” oraz „”Przeglądaj”. Ta pierwsza pozwala na szybkie dołączanie do gry przez pokazywanie jedynie wolnych poczekalni, a po prawej stronie znajdują się informacje na temat danej rozgrywki. Ponadto cały interfejs został wypełniony modelami i tłami w trójwymiarze, wliczając w to menu wyboru kampanii (mocno przypominające to znane z pierwszego StarCrafta z dodatkiem Brood War).

Warto również wspomnieć o przeniesieniu pewnych aspektów Heart of the Swarm do Wings of Liberty, takich jak możliwość zdobywania poziomów czy rozgrywki 1vsAI (gracz kontra sztuczna inteligencja). Ponadto usunięto możliwość wyłączenia niektórych opcji, na przykład od teraz powtórki będą zawsze zapisywane automatycznie. Zniknęły także rozgrywki FFA (Free For All), a osiągnięcia z nimi związane zostały ukryte (chyba że zdobyto je wcześniej), zaś Własne Gry (Custom Games) przesunięto do zakładki multiplayer. Drobne poprawki wprowadzono też do rozgrywki: na początku gry przez 10 sekund na minimapie wyświetli się przypuszczalne położenie przeciwników, jednostka Carrier Interceptor nie będzie wracała do Carriera po wybraniu nowego celu ataku, a liczba robotników będzie wyświetlała się na czerwono, jeśli zbyt wielu przydzielimy do wydobycia gazu.

Pełna lista poprawek, uwzględniająca m.in. nowości w Edytorze, zmiana formatu plików instalacyjnych z MPQ na CASC – tym samym, który wprowadzono w World of Warcraft: Warlords of Draenor – udostępnienie 64-bitowej wersji HotS oraz naprawienie błędów w grze, dostępna jest w na oficjalnej stronie gry. Kolejne informacje o nowościach w Legacy of the Void mają pojawić się wkrótce, zaś poniżej możecie obejrzeć filmik pokrótce wyjaśniający niuanse związane z interfejsem w patchu 3.0.

StarCraft II to kontynuacja kultowej strategii czasu rzeczywistego od firmy Blizzard, przez długi czas królującej na turniejach e-sportowych. Druga odsłona kontynuuje historię bohaterów poznanych w jedynce i dodatku Brood War, a całość została podzielona na trzy części: skupione na Terranach Wings of Liberty z 2010 roku, wydane w 2013 roku Heart of the Swarm z Zergami oraz poświęcone Protossom Legacy of the Void, które zadebiutuje 10 listopada.