Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2017, 20:19

autor: Ender

StarCraft II adoptuje model free-to-play

Podczas konwentu BlizzCon twórcy StarCrafta II zapowiedzieli, że tytuł przechodzi na model free-to-play. W połowie listopada będziemy mogli bez dodatkowych kosztów ściągnąć pierwszą kampanię gry, a także otrzymamy pełny dostęp do modułu zabawy wieloosobowej.

Odbywający się właśnie konwent BlizzCon to tradycyjnie najważniejsze w roku wydarzenie dla fanów gier studia Blizzard. Jest nim nie bez powodu, bowiem deweloperzy w trakcie jego trwania zapowiadają szereg atrakcji związanych z ich tytułami. Tym razem twórcy przygotowali niespodziankę dla miłośników uniwersum StarCrafta. Od 14 listopada tego roku gra StarCraft II przechodzi na model rozgrywki free-to-play. Oznacza to, że bez dodatkowych kosztów ściągniemy pierwszą kampanię dla pojedynczego gracza, zatytułowaną Wings of Liberty, a także otrzymamy pełny dostęp do modułu zabawy wieloosobowej, w tym rywalizacji rankingowej jak i trybu kooperacyjnego (maksymalnie do piątego poziomu).

Warto zaznaczyć, że zapłacimy nadal tyle samo za dwie pozostałe kampanie/rozszerzenia (Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void). Na razie nie wiemy nic o ewentualnych nowych mikrotransakcjach, wciąż jednak nabyć będzie można dostępną już dodatkową zawartość, taką jak skórki dla jednostek czy paczki z nowymi głosami narratora gry. Osoby, które kupiły oryginalnego StarCrafta II w ramach rekompensaty otrzymają kod odblokowujący dostęp do jego pierwszego rozszerzenia.

Blizzard liczy na to, że przejście na model free-to-play ożywi rozgrywki sieciowe oraz przyciągnie nowych graczy  - StarCraft II adoptuje model free-to-play - wiadomość - 2017-11-06
Blizzard liczy na to, że przejście na model free-to-play ożywi rozgrywki sieciowe oraz przyciągnie nowych graczy
  1. Oficjalna strona StarCraft II