Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2012, 11:54

Studio Hi-Rez zapowiedziało sieciową strzelankę Global Agenda 2

Mamy dobre wieści dla fanów gry Global Agenda. Zespół Hi-Rez Studios zapowiedział jej kontynuację. Druga część powstaje z myślą o pecetach i skoncentruje się na aspekcie PvP, czyli na sieciowych pojedynkach pomiędzy graczami.

Studio Hi-Rez zapowiedziało sieciową strzelankę Global Agenda 2 - ilustracja #1

Studio Hi-Rez znane jest obecnie głównie z cieszącego się dużą popularnością Tribes: Ascend. Zespół zadebiutował jednak strzelanką MMO Global Agenda. Twórcy właśnie zapowiedzieli, że pracują nad drugą częścią tej gry.

Autorzy przyznają, że Global Agenda okazało się porażką pod względem finansowym. Po premierze Hi-Rez regularnie dodawało do gry nowe elementy, ale mimo to populacja użytkowników wciąż malała. Twórcy nie żałują jednak zaangażowania w tej projekt, gdyż dzięki niemu nauczyli się masę cennych rzeczy i ta wiedza umożliwiła im następnie odniesienie wielkiego sukcesu z Tribes: Ascend. Teraz chcą całe to doświadczenie wykorzystać przy produkcji Global Agenda 2.

Pierwsza część oferowała masę różnych opcji i trybów, ale jednocześnie żaden z nich nie był odpowiednio dopracowany. W przypadku kontynuacji zespół skoncentruje się przede wszystkim na PvP, czyli walkach pomiędzy graczami. W przyszłości mogą pojawić się misje PvE, w których zmierzymy się ze sztuczną inteligencją, ale na razie autorzy chcą poświecić całą uwagę odpowiedniemu dopracowaniu jednego aspektu zabawy. Global Agenda wykorzysta niektóre elementy pierwowzoru, zwłaszcza graficzne, ale sama rozgrywka zostanie mocno przerobiona. Pojawi się też masa nowych map, trybów i klas postaci.

Studio Hi-Rez zapowiedziało sieciową strzelankę Global Agenda 2 - ilustracja #2
Screen z pierwszego Global Agenda.

Global Agenda 2 nie zaoferuje otwartego świata i zamiast tego postawi na pojedynki pomiędzy graczami na zamkniętych mapach. Tak wyglądała pierwsza część w początkowych fazach rozwoju i większość fanów uważa, że był to najlepszy okres w historii tej gry. Mechanika walki będzie mocno zręcznościowa i rezultat starć zależeć ma głównie od umiejętności użytkowników, choć pojawi się też rozbudowany system ulepszenia postaci oraz jej ekwipunku. Autorzy planują przeniesienie niektórych funkcji z Tribes: Ascend, takich jak m.in. tryb spektatora, pozwalający w wygodny sposób śledzić cudze bitwy.

Podobnie jak pierwowzór, Global Agenda 2 powstaje wyłącznie z myślą o pecetach. Autorzy planują uruchomienie bety w połowie przyszłego roku. Pierwszeństwo w dostępie do testów otrzymają użytkownicy pierwszej części oraz innych gier studia Hi-Rez.