Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Global Agenda 2 (PC)
OkładkaGlobal Agenda 2 (PC)

Global Agenda 2 PC

Global Agenda 2 to wyprodukowana przez Hi-Rez Studios sieciowa strzelanka wzbogacona elementami MMO. Gracze wcielają się w agentów korporacji walczących o kontrolę nad Ziemią w XXII wieku. Zabawa polega głównie na toczeniu pojedynków z innymi ludźmi na obszernych mapach.

Akcji | science fiction | FPS | TPS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Global Agenda 2 Premiera PC

data nieogłoszona

producent: Hi-Rez Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Global Agenda 2 to sieciowa strzelanka science-fiction, będąca kontynuacją gry z 2010 roku. Produkcja wykorzystuje model darmowy z mikropłatnościami. Projekt opracował ten sam zespół co pierwowzór, czyli studio Hi-Rez, mające na koncie również udane Tribes: Ascend oraz SMITE.

Akcja gry rozgrywa się na Ziemi w XXII wieku. Gracze wcielają się w doskonale wytrenowanych i wyposażonych w najnowocześniejsze gadżety agentów specjalnych. Biorą oni udział w niewidzialnej dla przeciętnego obywatela wojnie, w której największe korporacje i organizacje walczą o kontrolę nad wiedzą i technologią.

Pierwsza część oferowała masę różnych opcji i trybów, ale jednocześnie żaden z nich nie był odpowiednio dopracowany. W przypadku kontynuacji zespół porzucił rozgrywki PvE i zamiast tego skoncentrował się przede wszystkim na PvP, czyli walkach pomiędzy graczami. Gra nie oferuje otwartego świata i pojedynki toczą się na dużych, ale zamkniętych mapach. Global Agenda 2 wykorzystuje niektóre elementy pierwowzoru, zwłaszcza graficzne, ale sama rozgrywka została gruntownie przerobiona. Pojawiła się też masa nowych map, trybów i klas postaci.

Mechanika walki pozostała mocno zręcznościowa i rezultat starć zależy głównie od umiejętności użytkowników, choć obecny jest też rozbudowany system ulepszenia postaci oraz jej ekwipunku. Autorzy wzbogacili klienta gry o sporo pomocnych funkcji społecznościowych oraz masę ciekawych opcji, takich jak m.in. tryb spektatora, pozwalający w wygodny sposób śledzić cudze bitwy.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.1 / 10 na podstawie 24 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Global Agenda 2: 16+