Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Super Monday Night Combat (PC)
OkładkaSuper Monday Night Combat (PC)

Super Monday Night Combat PC

Kolejne wydanie dynamicznej sieciowej strzelaniny, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami sterowanej postaci. Tytuł jest przedstawicielem produkcji typu free-to-play.

Akcji | TPP | MOBA | zagraj za darmo | TPS | kooperacja | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Super Monday Night Combat Premiera PC

premiera światowa

18kwietnia2012

Gra przestała działać

23maja2018

producent: Uber Entertainment wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Super Monday Night Combat

Return to Castle Wolfenstein

Team Fortress 2

Section 8: Prejudice

Super Monday Night Combat stanowi rozwinięcie wydanej pierwotnie na Xbox Live (później skonwertowanej również na PC) strzelaniny o nazwie Monday Night Combat. Twórcy nie nazywają jednak swojego najnowszego dzieła bezpośrednią kontynuacją oryginału, a raczej atrakcyjną usługą i ewolucją znanych pomysłów. Tytuł zasila szeregi produkcji typu free-to-play, a więc rozgrywka jest bezpłatna, ale nie brakuje szeregu opcjonalnych mikropłatności. Gra została stworzona przez studio Uber Entertainment i jest rozprowadzana drogą cyfrowej dystrybucji.

Idea zabawy nie zmieniła się znacząco od pierwowzoru. Po raz kolejny mamy więc do czynienia ze strzelaniną z widokiem zza pleców postaci, a istotną rolę w kolejnych starciach między graczami odgrywają nowoczesne roboty. W jednym z trybów naszym zadaniem jest na przykład odpieranie kolejnych fal nacierających cyborgów. Całość została wzbogacona o zupełnie nowe, zaprojektowane od początku mapy.

W grze możemy pokierować jedną z wielu dostępnych klas postaci. Nie zabrakło przy tym nowych profesji, a te znane z pierwowzoru zostały lepiej zbalansowane. W Super Monday Night Combat pojawił się Gunslinger – mniej potężna wersja Snajpera, potrafiąca jednak szybciej strzelać. Do wyboru został oddany również Veteran, czyli krzepki zapaśnik posługujący się hakiem w walce na krótki dystans. Ostatnią nowością jest Combatgirl – odpowiedniczka Pitgirl, stawiająca własne wieżyczki w czasie walki. Autorzy postarali się o wydłużenie czasu trwania meczów. Zawodnicy są więc bardziej wytrzymali, a wieżyczki zyskały na żywotności i nie ulegają zniszczeniu tak szybko jak w pierwszej części.

Choć rozgrywka w Super Monday Night Combat jest darmowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z opcji mikrotransakcji. Za drobną opłatą wchodzimy w posiadanie dodatkowych strojów dla postaci, ulepszamy bronie, a także wykupujemy kolejnych bohaterów. Dostęp do tych ostatnich co jakiś czas za darmo otrzymują również pozostali użytkownicy. Wybór takich bezpłatnych postaci odbywa się cyklicznie w sposób losowy. Oprawa graficzna gry została utrzymana w podobnym do pierwowzoru stylu. Wszystkie elementy wirtualnego świata wykonane są w kreskówkowym stylu, przypominającym nieco Team Fortress 2.

Ostatnia modyfikacja 26 sierpnia 2011

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 63 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Super Monday Night Combat: Odpowiednia dla każdego wieku.

Super Monday Night Combat Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7