Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Super Monday Night Combat (PC)

Super Monday Night Combat PC

Kolejne wydanie dynamicznej sieciowej strzelaniny, w której akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami sterowanej postaci. Tytuł jest przedstawicielem produkcji typu free-to-play.

Akcji | TPP | MOBA | zagraj za darmo | multiplayer | TPS | kooperacja | strzelanki

Gra przestała działać 23 maja 2018

PC Windows
Okładka Super Monday Night Combat (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18kwietnia2012

premiera światowa

Gra Super Monday Night Combat przestała działać

23maja2018

Super Monday Night Combat stanowi rozwinięcie wydanej pierwotnie na Xbox Live (później skonwertowanej również na PC) strzelaniny o nazwie Monday Night Combat. Twórcy nie nazywają jednak swojego najnowszego dzieła bezpośrednią kontynuacją oryginału, a raczej atrakcyjną usługą i ewolucją znanych pomysłów. Tytuł zasila szeregi produkcji typu free-to-play, a więc rozgrywka jest bezpłatna, ale nie brakuje szeregu opcjonalnych mikropłatności. Gra została stworzona przez studio Uber Entertainment i jest rozprowadzana drogą cyfrowej dystrybucji.

Idea zabawy nie zmieniła się znacząco od pierwowzoru. Po raz kolejny mamy więc do czynienia ze strzelaniną z widokiem zza pleców postaci, a istotną rolę w kolejnych starciach między graczami odgrywają nowoczesne roboty. W jednym z trybów naszym zadaniem jest na przykład odpieranie kolejnych fal nacierających cyborgów. Całość została wzbogacona o zupełnie nowe, zaprojektowane od początku mapy.

W grze możemy pokierować jedną z wielu dostępnych klas postaci. Nie zabrakło przy tym nowych profesji, a te znane z pierwowzoru zostały lepiej zbalansowane. W Super Monday Night Combat pojawił się Gunslinger – mniej potężna wersja Snajpera, potrafiąca jednak szybciej strzelać. Do wyboru został oddany również Veteran, czyli krzepki zapaśnik posługujący się hakiem w walce na krótki dystans. Ostatnią nowością jest Combatgirl – odpowiedniczka Pitgirl, stawiająca własne wieżyczki w czasie walki. Autorzy postarali się o wydłużenie czasu trwania meczów. Zawodnicy są więc bardziej wytrzymali, a wieżyczki zyskały na żywotności i nie ulegają zniszczeniu tak szybko jak w pierwszej części.

Choć rozgrywka w Super Monday Night Combat jest darmowa, to nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z opcji mikrotransakcji. Za drobną opłatą wchodzimy w posiadanie dodatkowych strojów dla postaci, ulepszamy bronie, a także wykupujemy kolejnych bohaterów. Dostęp do tych ostatnich co jakiś czas za darmo otrzymują również pozostali użytkownicy. Wybór takich bezpłatnych postaci odbywa się cyklicznie w sposób losowy. Oprawa graficzna gry została utrzymana w podobnym do pierwowzoru stylu. Wszystkie elementy wirtualnego świata wykonane są w kreskówkowym stylu, przypominającym nieco Team Fortress 2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 62 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.8 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Super Monday Night Combat

Wymagania wiekowe Super Monday Night Combat

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Super Monday Night Combat

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 7800 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
W co pograć za darmo #24 – Super Monday Night Combat, Of Light & Shadow, Poacher i Reprisal
W co pograć za darmo #24 – Super Monday Night Combat, Of Light & Shadow, Poacher i Reprisal

wiadomość14 czerwca 2012

Super Monday Night Combat to jedyna gra typu free-to-play w 24. przeglądzie najlepszych darmowych produkcji. Wszystkie pozostałe tytuły – Poacher, Reprisal oraz Of Light & Shadow są absolutnie bezpłatne i, co ważniejsze, naprawdę dobre.

Gra Super Monday Night Combat przedwcześnie pojawiła się na Steamie
Gra Super Monday Night Combat przedwcześnie pojawiła się na Steamie

wiadomość18 kwietnia 2012

Super Monday Night Combat został przedwcześnie wypuszczony na Steamie, co chyba nie do końca było planowane przez twórców gry. Studio Uber Entertainment przekonuje jednak, że wyjdzie jej to na dobre.

Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play

wiadomość26 sierpnia 2011

Studio Uber Entertainment zapowiedziało grę Super Monday Night Combat. Jest to kolejne wydanie debiutującej w zeszłym roku strzelaniny, tym razem oparte na modelu free-to-play.