Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2011, 11:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play

Studio Uber Entertainment zapowiedziało grę Super Monday Night Combat. Jest to kolejne wydanie debiutującej w zeszłym roku strzelaniny, tym razem oparte na modelu free-to-play.

Studio Uber Entertainment zapowiedziało grę Super Monday Night Combat – kolejne wydanie dynamicznej sieciowej strzelaniny TPP, która rok temu zadebiutowała na Xbox Live, by kilka miesięcy później pojawić się na Steamie. Tytuł zasili szeregi produkcji typu free-to-play i tym razem ukaże się ekskluzywnie na PC.

Twórcy swoje nadchodzące dzieło określają bardziej jako usługę i rozwinięcie znanych pomysłów, niż bezpośrednią kontynuację dla Monday Night Combat. Idea rozgrywki nie zmieni się znacząco od pierwowzoru – po raz kolejny mamy do czynienia ze strzelaniną z widokiem zza pleców postaci, a istotną rolę w kolejnych starciach między graczami nadal odgrywają nowoczesne roboty.

Otrzymamy za to zupełnie nowe mapy, a znane profesje zostaną lepiej zbalansowane. Nie zabraknie też nowych klas, w tym Gunslingera – mniej potężną wersję Snajpera, potrafiącą jednak szybciej strzelać. Do wyboru zostanie oddany również Veteran, czyli krzepki zapaśnik posługujący się hakiem w walce na krótki dystans. Ostatnią nowością jest Combatgirl – odpowiedniczka Pitgirl, posiadająca własne wieżyczki. To jednak nie wszystko, bo kolejni uczestnicy zabawy będą dodawani z czasem.

Autorzy starają się wydłużyć czas trwania meczów. Najprawdopodobniej oznacza to, że zawodnicy będą po prostu bardziej wytrzymali. Także wieżyczki zyskają na żywotności i nie będą niszczyć się tak szybko jak w pierwszej części.

Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play - ilustracja #1

Rozgrywka w Super Monday Night Combat będzie darmowa, ale nie zabraknie szeregu opcjonalnych mikropłatności. Deweloper zapewnia, że nie zapewnią one znaczącej przewagi nad graczami niewydającymi ani złotówki, ale pozwolą „robić wszystko szybciej i więcej”. Za drobną opłatą wejdziemy w posiadanie dodatkowych strojów dla postaci, ulepszymy bronie, a także wykupimy kolejnych bohaterów. Dostęp do tych ostatnich co jakiś czas za darmo otrzymają również pozostali użytkownicy. Wybór takich bezpłatnych postaci będzie się odbywać cyklicznie w sposób losowy.

Super Monday Night Combat zadebiutuje na przełomie 2011 i 2012 roku. Konkretna data premiery nie jest jeszcze znana. Wiadomo tylko, że w najbliższych miesiącach doczekamy się bety, dzięki czemu niedługo będziemy mogli osobiście sprawdzić tę produkcję.

Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play - ilustracja #2
Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play - ilustracja #3
Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play - ilustracja #4
Super Monday Night Combat - kolejna strzelanina typu free-to-play - ilustracja #5