Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Section 8: Prejudice (PC)
OkładkaSection 8: Prejudice (PC)

Section 8: Prejudice

Section 8: Prejudice to druga część pierwszoosobowej strzelaniny (FPS) autorstwa deweloperów z TimeGate Studios. Akcja gry osadzona została w dalekiej przyszłości, gdy Ziemi zagraża niebezpieczeństwo z Kosmosu.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

Section 8: Prejudice Premiera

20kwi2011

X360

4maj2011

PC

26lip2011

PS3

Gry podobne do Section 8: Prejudice

Quake III: Arena

Renegade X

Tribes: Zemsta

Section 8: Prejudice to kontynuacja wydanej w 2008 roku futurystycznej strzelaniny. Gra oferuje zarówno tryb solo jak i multiplayer. Za produkcję ponownie odpowiada zespół TimeGate Studios.

W porównaniu do pierwowzoru autorzy przygotowali masę zmian i ulepszeń w mechanice rozgrywki. W przeciwieństwie do pierwszej części tym razem zadbano o pełnowymiarową kampanię napędzaną rozbudowanym scenariuszem. Dzięki temu zabawa dla pojedynczego gracza nie jest już jedynie prostym samouczkiem dla trybu multiplayer. Innym elementem, gdzie zaszły spore zmiany, jest kierowanie pojazdami. Graczom udostępniono kilka systemów sterowania, różniących się nie tylko klawiszologią, ale również ustawieniami kamer. Dzięki temu zadowoleni powinni być zarówno weterani, jak i nowicjusze. Ponadto, pojazdy ogólnie odgrywają większą rolę, a czołgi wyposażone zostały w większą siłę ognia oraz bardziej precyzyjne sterowanie.

Nie zaniedbano również rozgrywek wieloosobowych. Największym problemem, z jakim zmagała się pierwsza część, były wyludnione serwery. W celu zapobieżenia temu wprowadzono tym razem znacznie lepszy system odnajdywania chętnych do gry oraz mechanizmy kontrolowania populacji na serwerach i skalowania map zależnie od ilości obecnych na nich graczy. Poszczególne poziomy zostały zaprojektowane tak, by ograniczyć nudne wycieczki z ich jednego końca na drugi. Jednocześnie nie odbyło się to kosztem zmniejszenia skali gry.

Jeśli chodzi o poszczególne tryby multiplayer, powrócił znany z pierwszej części Conquest, a prócz niego pojawiło się kilka dodatkowych. Jednym z nich jest tzw. Swarm. Stanowił on opcję serwerową w pierwszej części i cieszył się tak wielkim powodzeniem, że w kontynuacji przerobiono go na pełnowymiarowy tryb. Zabawa w nim polega na umieszczeniu grupki graczy na szczycie fortecy i wyposażeniu ich w dużo uzbrojenia, pojazdów oraz przenośnych wieżyczek strażniczych. Wszystko to okaże się przydatne w starciu z kolejnymi falami wrogów. Section 8: Prejudice działa w oparciu o technologię Unreal Engine 3.0. Gra może pochwalić się wielkimi rozmiarami map oraz sporą skalą toczonych bitew.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 7,8 / 10 na podstawie 199 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 39 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Section 8: Prejudice

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Section 8: Prejudice Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 7800 lub lepszy)
  • 5.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3