Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2011, 14:35

autor: Jiker

Wieści ze świata (Call of Duty, Mass Effect, Sniper: Ghost Warrior) 2/09/11

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do DC Universe Online, 18 nowych grach na PS Vita na TGS 2011, społecznościowej odsłonie serii Mass Effect, a także specjalnej odsłonie Sniper: Ghost Warrior na iOS. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o dodatku DLC do DC Universe Online, 18 nowych grach na PS Vita na TGS 2011, społecznościowej odsłonie serii Mass Effect, a także specjalnej odsłonie Sniper: Ghost Warrior na iOS. Zapraszamy do lektury.

Alien Shooter

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęta została gra Alien Shooter. Produkcję autorstwa Sigma Team możecie aktualnie nabyć za kwotę 1,66 euro, czyli ok. 6,50 zł (o 67% mniejszą od standardowej). Promocja potrwa do godziny 19:00. Taką samą obniżką objęto zestaw wszystkich gier z serii.

Call of Duty XP

Wbrew obawom, firma Activision zdołała sprzedać wszystkie 6000 biletów na pierwszy konwent Call of Duty XP (2-3 września), dedykowany miłośnikom bestsellerowej serii strzelanek. Impreza rusza dzisiaj, więc losy tego, czy trafi na nią komplet fanów, ważyły się niemal do samego końca. Bilety kosztowały 150 dolarów – w cenę wliczony był voucher na kolekcjonerską edycję Modern Warfare 3.

DC Universe Online

6 września pierwsi subskrybenci gry MMO DC Universe Online (konkretnie – Amerykanie) otrzymają dostęp do darmowego dodatku DLC Fight for the Light. Wprowadzi on szereg atrakcji, w tym nowy zestaw mocy oraz możliwość podjęcia walki u boku Zielonej Latarni lub Sinestro. Dodatek trafi na PC i PS3.

Wieści ze świata (Call of Duty, Mass Effect, Sniper: Ghost Warrior) 2/09/11 - ilustracja #1

Call of Duty

Studio Sledgehammer Games, zajmujące się obecnie wraz z Infinity Ward produkcją Call of Duty: Modern Warfare 3 (premiera w listopadzie), ujawniło, że nad wcześniejszych projektem – przygodową grą akcji TPP osadzoną w uniwersum Call of Duty – pracowało przez sześć miesięcy. Twórcom udało się zaprojektować prototyp, który nie tylko dobrze działał, ale również całkiem nieźle wyglądał. Tak przynajmniej twierdzi Michael Condrey, współzałożyciel Sledgehammer Games.

PlayStation Vita

Podczas targów Tokyo Game Show 2011 (15-18 września), firma Sony zaprezentuje 18 nowych gier na konsolę przenośną PlayStation Vita. W sumie na TGS zaprezentowanych zostanie 31 tytułów na kolejną platformę sprzętową Japończyków.

Mass Effect

Studio BioWare poszukuje pracowników mających dołączyć do zespołu zajmującego się nowym projektem na serwisy społecznościowe. W sieci pojawiły się sugestie, jakoby firma miała w planach wyprodukowanie gry społecznościowej osadzonej w uniwersum Mass Effect.

Section 8: Prejudice

14 września do oferty europejskiej PlayStation Network trafi dodatek DLC Frontier Colonies Map Pack do gry akcji Section 8: Prejudice. W jego skład wejdą dwie mapy: Desolation oraz Overseer.

Sniper: Ghost Warrior

W pierwszym kwartale 2012 roku dojdzie do premiery specjalnej wersji gry akcji Sniper: Ghost Warrior, dedykowanej urządzeniom przenośnym działających na iOS. Gra trafi zatem na iPhone’a, iPod Touch i iPada. Prace nad grą prowadzone są w bydgoskim studiu Vivid Games. Sniper: Ghost Warrior na iOS tworzony jest na silniku Unreal Engine 3. Grę wyda firma City Interactive, właściciel praw do marki i producent głównych odsłon.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Black Rock Shooter

Warhammer 40,000: Space Marine

BloodRayne: Betrayal

Dungeon Siege III

Dragon Ball Z: Ultimate Tenkaichi

White Knight Chronicles 2

Rock of Ages

Wargame: European Escalation

G.R.U.N.T.S.

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Call of Duty: Modern Warfare 3 - Multiplayer Reveal

Warhammer 40,000: Space Marine - kulisy produkcji #6 obrońcy ludzkości (PL)

Driver: San Francisco - zwiastun na premierę (PL)

Resistance 3 - TV spot (PL)

Ratchet & Clank: 4 za Jednego - Weapon Series Three

InFamous 2: Festival of Blood - The Resurrection

Dark Souls - Prologue #2

Gramy w Driver: San Francisco Gramy!