Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3
Okładka White Knight Chronicles 2 (PS3)

White Knight Chronicles 2 PS3

White Knight Chronicles: Awakening of Light and Darkness

White Knight Chronicles 2 jest kontynuacją wydanej w 2008 roku gry z gatunku jRPG, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska studia Level 5. Gracze mają okazję poznać dalsze losy Leonarda.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 3
Okładka White Knight Chronicles 2 (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

8lipca2010

White Knight Chronicles: Awakening of Light and Darkness jest sequelem nieźle przyjętej gry cRPG autorstwa Level 5. Wcześniej studio to odpowiedzialne było za tak udane produkcje jak Dragon Quest VIII czy Dark Cloud.

Gra kontynuuje wydarzenia znane z poprzedniczki. Po raz kolejny najważniejszą postacią jest Leonard, który zawarł umowę z jednym z pięciu olbrzymich rycerzy władającym specjalnymi mocami. Bohater toczy walkę z ludźmi, którzy zamierzają przejąć kontrolę nad całą piątką wojowników, w międzyczasie odkrywa też tajemnicę kryjącą się za wielką wojną mającą miejsce 10.000 lat temu. Wydarzenia rozgrywają się na większą skalę niż w poprzedniej części. Leonardowi towarzyszy kilku kompanów, a wśród nich po raz kolejny znajduje się postać stworzona przez nas.

Mechanika rozgrywki prezentuje się podobnie jak w pierwowzorze. Atakując adwersarzy nie przenosimy się więc na odrębny ekran batalii, a zamiast tego potyczki rozgrywają się po prostu w miejscu, gdzie spotykamy widocznych na ekranie wrogów. Podczas konfrontacji możemy poruszać się daną postacią, ale poszczególne umiejętności wybieramy z listy komend. W stosunku do poprzednika, liczba umiejętności powiększyła się, a niektóre już znane zostały odpowiednio zbalansowane. W czasie walki kontrolujemy wprawdzie tylko jedną postać, ale reszta wcale nie stoi w miejscu, tylko czynnie nam pomaga. W krytycznych momentach w dalszym ciągu możemy skorzystać z transformacji w wielkiego rycerza.

Gra nie wyciska siódmych potów z PlayStation 3, ale prezentuje estetycznie. Szczególnie słabo wyglądają modele postaci, ale miłośnikom eksploracji jest to rekompensowane poprzez duże lokacje do zwiedzania.

Tytuł posiada też kilka sporych atutów – jednym z ciekawszych jest możliwość przeniesienia swojej postaci z pierwszej części serii, razem z jej wyposażeniem. Wykorzystano też tym razem cykl dnia i nocy, a także zmieniające się pory roku, dzięki czemu zwiedzane lokacje są o wiele ciekawsze i dynamicznie zmienia się ich wygląd.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do White Knight Chronicles 2

Klasyfikacja PEGI White Knight Chronicles 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Portal 2, White Knight Chronicles) 12/04/11

wiadomość12 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Total War: SHOGUN 2, nowym formacie płyty DVD dla Xboksa 360, a także drugiej części komiksu wprowadzającego do Portal 2. Zapraszamy do lektury.

Kolejne gry z serii White Knight Chronicles pojawią się w Europie

wiadomość9 marca 2011

Mamy dobrą wiadomość dla fanów japońskich gier RPG. Jak donosi oficjalny blog PlayStation zarówno White Knight Chronicles II wydany na PlayStation 3, jak i White Knight Chronicles: Origins (dedykowany jest konsoli PSP, znany wcześniej jako White Knight Chronicles Episode.Portable: Dogma Wars), pojawią się w Europie jeszcze w maju bieżącego roku.

Kontynuacja White Knight Chronicles wymaga ukończenia pierwszej części serii
Kontynuacja White Knight Chronicles wymaga ukończenia pierwszej części serii

wiadomość1 lipca 2010

Dziennikarze japońskiego serwisu internetowego 4gamer.net informują, że White Knight Chronicles 2 – kontynuacja całkiem udanej gry jRPG wydanej na PlayStation 3 (premiera w Kraju Kwitnącej Wiśni 8 lipca) – będzie najprawdopodobniej pierwszą produkcją, wymagającą od gracza ukończenia poprzedniej odsłony serii. W innym wypadku rozpoczęcie nowego wątku będzie niemożliwe.

Wieści ze świata (ArmA II, Diablo II, APB) 30/06/10
Wieści ze świata (ArmA II, Diablo II, APB) 30/06/10

wiadomość30 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o letniej zabawie w The Lord of the Rings Online, dziesięcioleciu Diablo II, premierze dodatku do ArmA II, a także amerykańskim debiucie gry MMO APB. Zapraszamy do lektury.

Wieści ze świata (Super Mario Galaxy 2, Battlefield: Bad Company 2, iPad) 24/06/10
Wieści ze świata (Super Mario Galaxy 2, Battlefield: Bad Company 2, iPad) 24/06/10

wiadomość24 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o sprzedaży iPada i Super Mario Galaxy 2, promocjach na platformie Impulse, dacie debiutu pecetowej łatki do Battlefield: Bad Company 2, a także premierze trybu Onslaught dla BC2 w wersji na Xboksa 360. Zapraszamy do lektury.