Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2011, 18:30

autor: Kono

Kolejne gry z serii White Knight Chronicles pojawią się w Europie

Mamy dobrą wiadomość dla fanów japońskich gier RPG. Jak donosi oficjalny blog PlayStation zarówno White Knight Chronicles II wydany na PlayStation 3, jak i White Knight Chronicles: Origins (dedykowany jest konsoli PSP, znany wcześniej jako White Knight Chronicles Episode.Portable: Dogma Wars), pojawią się w Europie jeszcze w maju bieżącego roku.

Mamy dobrą wiadomość dla fanów japońskich gier RPG. Jak donosi oficjalny blog PlayStation zarówno White Knight Chronicles II wydany na PlayStation 3, jak i White Knight Chronicles: Origins (dedykowany jest konsoli PSP), pojawią się w Europie jeszcze w maju bieżącego roku.

W drugiej części cyklu White Knight Chronicles deweloper LEVEL-5 zaprezentuje nam kontynuację przygód Leonarda. Wraz z nową historią, gracze otrzymają zmodernizowany system walki oferujący swobodę w tworzenia strategii i kombosów oraz, podobnie jak w części pierwszej, możliwość stworzenia własnego miasta. Dodatkowo, tytuł zaoferuje tryb wieloosobowy obsługujący do sześciu graczy. Z towarzyszami wyprawy będziemy mogli komunikować się zarówno przez tradycyjny chat, jak i komunikację głosową.

Kolejne gry z serii White Knight Chronicles pojawią się w Europie - ilustracja #1

Warto jednak wspomnieć tutaj o informacji, o której pisaliśmy na początku lipca 2010. Otóż, aby cieszyć się historią drugiej części White Knight Chronicles w japońskiej wersji trzeba było najpierw ukończyć część pierwszą, co zajmowało kilkadziesiąt godzin. W innym wypadku rozpoczęcie nowego wątku było niemożliwe. Oczywiście na płycie z japońską wersją „dwójki” znajdowała się również odświeżona część pierwsza (zmiany dostosowujące mechanikę rozgrywki do modelu zawartego w kontynuacji), jednak takie stawianie sprawy nie spodoba się graczom ceniącym swój czas. Niestety blog PlayStation nie mówi nic na temat tych niedogodności znanych z wersji gry dostępnej w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Kolejne gry z serii White Knight Chronicles pojawią się w Europie - ilustracja #2

Jeśli chodzi o iterację serii na PSP to w przypadku europejskiej premiery otrzymała ona nieco zmieniony tytuł, a mianowicie White Knight Chronicles: Origins. Gra – tworzona przez Matrix Corp. – opowiadać będzie o wydarzeniach, które miały miejsce 10 tysięcy lat przed historia znaną z „dużych” wersji. Tytuł oferować będzie kampanię dla jednego gracza trwającą ponad 30 godzin oraz tryb wieloosobowy obsługujący maksymalnie czterech graczy. Dzięki możliwościom sieciowym otrzymamy możliwość wymieniania się zadaniami i avatarami z innymi osobami.