Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka White Knight Chronicles: Origins (PSP)

White Knight Chronicles: Origins PSP

White Knight Chronicles: Origins jest grą z gatunku jRPG, wyprodukowaną przez studio Level 5 z myślą o technicznych możliwościach kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Gracze kierują poczynaniami chłopca imieniem Leonard, który potrafi zmieniać się w potężnego wojownika.

RPG | fantasy | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka White Knight Chronicles: Origins (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

3stycznia2011

Kolekcja gier
Obserwuj grę

White Knight Chronicles: Origins to kolejny przedstawiciel japońskiego gatunku gier fabularnych, a zarazem pierwsza odsłona serii przeznaczona na przenośną konsolę PlayStation Portable.

Seria White Knight Chronicles była kojarzona do tej pory tylko i wyłącznie z PlayStation 3, ale za sprawą odsłony New Project ten stan rzeczy ulega zmianie. Po raz kolejny wcielamy się tu w chłopca imieniem Leonard, który posiada zdolność transformacji w potężnego wojownika, tytułowego Białego Rycerza.

Rozgrywka nadal opiera się tu na klasycznym schemacie, typowym dla gatunku jRPG. W towarzystwie dzielnej załogi przemierzamy niebezpieczne krainy fantasy, pełne krasnoludów trolli i całej masy przeciwników innego rodzaju. Toczymy walki, podczas których sterować możemy jedynie głównym bohaterem, lecz nasi kompani nie pozostają bierni i również udzielają się podczas walki.

Twórcy gry, studio Level-5, poza serią White Knight Chronicles, mają na swoim koncie m.in. pozycje takie, jak seria Dark Cloud,Rogue Galaxy, czy rewelacyjne Dragon Quest VIII.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Gry podobne do White Knight Chronicles: Origins

Klasyfikacja PEGI White Knight Chronicles: Origins

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Wieści ze świata (Total War: SHOGUN 2, Portal 2, White Knight Chronicles) 12/04/11

wiadomość12 kwietnia 2011

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o ścieżce dźwiękowej do Total War: SHOGUN 2, nowym formacie płyty DVD dla Xboksa 360, a także drugiej części komiksu wprowadzającego do Portal 2. Zapraszamy do lektury.

Kolejne gry z serii White Knight Chronicles pojawią się w Europie

wiadomość9 marca 2011

Mamy dobrą wiadomość dla fanów japońskich gier RPG. Jak donosi oficjalny blog PlayStation zarówno White Knight Chronicles II wydany na PlayStation 3, jak i White Knight Chronicles: Origins (dedykowany jest konsoli PSP, znany wcześniej jako White Knight Chronicles Episode.Portable: Dogma Wars), pojawią się w Europie jeszcze w maju bieżącego roku.

Bitwy z gigantycznymi rycerzami w White Knight Chronicles na PSP
Bitwy z gigantycznymi rycerzami w White Knight Chronicles na PSP

wiadomość5 września 2010

Najnowszy numer japońskiego magazynu Famitsu przyniósł informacje o odsłonie serii White Knight Chronicles przeznaczonej na konsolę PSP. W Dogma Wars cofniemy się o 10 tysięcy lat przed wydarzenia z pierwszej gry i poznamy zaplecze fabularne uniwersum. Produkcja będzie w pewien sposób powiązana z kontynuacją serii, która została wydana w Japonii.