Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Star Ocean: Second Evolution (PSP)

Star Ocean: Second Evolution PSP

Nowa wersja gry z gatunku jRPG, wydanej oryginalnie na platformie PlayStation pierwszej generacji. Remake posiada szereg usprawnionych elementów - m.in. ulepszone animacje postaci i scenki przerwynikowe.

RPG | science fiction | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Star Ocean: Second Evolution (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

2kwietnia2008

13marca2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Star Ocean: Second Evolution to remake wydanej w roku 1998 na konsolę PlayStation gry Star Ocean: The Second Story. W porównaniu z oryginałem, wersja przeznaczona na przenośną konsolę PSP bogatsza jest o m.in. nowe animacje, scenki przerywnikowe czy wątki fabularne.

Skoro już o fabule mowa, przenosi nas ona w czasie 20 lat po wydarzeniach, które miały miejsce na planecie Roak (przedstawionych w Star Ocean: Fantastic Space Odyssey). Jest rok kosmiczny 366. Młody oficer Federacji Pangalaktycznej zostaje przypadkowo przeniesiony na tajemniczą, niezbadaną planetę. Ze zdumieniem odkrywa, iż przez jej mieszkańców uważany jest za syna legendarnego bohatera. Co więcej, wspomnieni mieszkańcy jego samego również traktują jako bohatera - Hero of Light - który ma ocalić świat przed katastrofą. Rozpoczyna więc podróż aby wypełnić proroctwo.

Oczywiście nasz bohater nie jest osamotniony w swoich wysiłkach. Zwiedzając szereg przygotowanych przez twórców lokacji oraz wykonując zlecane tam zadania, po pewnym czasie możemy rekrutować do drużyny dodatkowe postacie. W trakcie podróży dołącza do nas przykładowo Rena Lanford, posiadająca magiczne umiejętności lecznicze czy Celine Jules, księżniczka przedkładająca pogoń za dobrami materialnymi nad zaangażowaniem emocjonalnym.

Jedną z głównych nowości w porównaniu z oryginałem są głosy prawdziwych aktorów podkładane pod kwestie wypowiadane przez bohaterów gry oraz zróżnicowane wyrazy twarzy postaci podczas konwersacji, zmieniające się pod wpływem obecnego ich nastroju. Zarówno nowy wygląd bohaterów, jak również wysokiej jakości sceny przerywnikowe są dziełem studia Production I.G., odpowiedzialnego m.in. za produkcję serialu anime Ghost in the Shell. W nowej wersji gry położono także większy nacisk na relacje pomiędzy członkami drużyny oraz tzw. Private Actions, podczas których drużyna rozdziela się, a daną postać prowadzimy samotnie. W tym czasie rozmawiając z pewnymi osobami bądź też udając się do konkretnych lokacji możemy być świadkami specjalnych zdarzeń, otwierających czasami nowy wątek poboczny.

Mocną stroną rozgrywki są także walki odbywające się w czasie rzeczywistym. Twórcy dodali jednak możliwość pauzy, dzięki czemu przed bitwą możemy naszym postaciom wydać odpowiednie komendy, czy wyposażyć w odpowiednią broń.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6,5 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Star Ocean: Second Evolution

Klasyfikacja PEGI Star Ocean: Second Evolution

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Star Ocean: Second Evolution

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Premiery gier w Polsce (16-22 marca)
Premiery gier w Polsce (16-22 marca)

wiadomość23 marca 2009

Koniec zimy (przynajmniej tej kalendarzowej) przyniósł nam wysyp gier na rozmaite platformy, i to nie tylko wśród tytułów premierowych, ale również w segmencie reedycji.

Premiery gier w Polsce (9-15 marca)
Premiery gier w Polsce (9-15 marca)

wiadomość16 marca 2009

Dziesięć nowości, w tym aż cztery przeznaczone na DS-a, ukazało się w ubiegłym tygodniu na polskim rynku gier. Z potencjalnych hitów na sklepowych półkach można było dostrzec m.in. survival horror Resident Evil 5 oraz dodatek do strategii Command & Conquer: Red Alert 3.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 stycznia 2009)

wiadomość14 stycznia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o amerykańskim debiucie Nintendo DSi, Red Alert 3 Ultimate Edition na PS3, przedwczesny debiut DLC do Midnight Club LA, Wii Music w szkołach, zmiany płci w WoW i, tradycyjnie, masa innych drobiazgów. Zapraszamy do lektury.

Będzie ciąg dalszy Star Ocean?

wiadomość29 kwietnia 2007

Serię Star Ocean kojarzą raczej posiadacze PlayStation. Ostatnia inkarnacja tego cyklu RPG miała miejsce w roku 2004 pod postacią gry Till the End of Time. Od tego czasu słuch o Gwiezdnym Oceanie zaginął, aczkolwiek wygląda na to, iż przyjdzie nam przynajmniej jeszcze raz go odwiedzić.