Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 stycznia 2009, 10:44

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (14 stycznia 2009)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o amerykańskim debiucie Nintendo DSi, Red Alert 3 Ultimate Edition na PS3, przedwczesny debiut DLC do Midnight Club LA, Wii Music w szkołach, zmiany płci w WoW i, tradycyjnie, masa innych drobiazgów. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: o amerykańskim debiucie Nintendo DSi, Red Alert 3 Ultimate Edition na PS3, przedwczesny debiut DLC do Midnight Club LA, Wii Music w szkołach, zmiany płci w WoW i, tradycyjnie, masa innych drobiazgów. Zapraszamy do lektury.

Nintendo DSi

Ulepszona wersja małej konsolki Nintendo – DSi, która posiada dwie kamerki, wewnętrzną pamięć, slot na karty SD oraz wsparcie dla specjalnego DSi Shop – podobno zadebiutuje w USA na początku kwietnia za niecałe 180 dolarów. Tak przynajmniej twierdzi informator pozostający „blisko Nintendo”.

Red Alert 3 Ultimate Edition

Zakochani w pokręconym świecie Red Alerta posiadacze PS3 mogą się cieszyć – specjalna edycja RA3 Ultimate Edition, która trafi na ich konsole, zostanie wzbogacona o całą masę dodatkowych filmów w rozdzielczości HD, w tym materiały zza kulis, nieudane sceny i „Dziewczyny RA3”. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Rock Band 2

Zgodnie z obietnicą Harmonix od dzisiaj oferuje pierwszy zestaw piosenek do ściągnięcia dla posiadaczy Rock Band 2 na Wii. Paczka ta oferuje 50 piosenek – 20 za darmo, 30 za 200 wii-punktów (2$). Docelowo katalog piosenek na Wii ma dorównać tym na PS3 i X360. Lista piosenek znajduje się tutaj.

Midnight Club: Los Angeles

Wczoraj, jak się okazało zupełnie przypadkowo, na Xbox LIVE Marketplace pojawiła się dodatkowa zawartość dla Midnight Club: LA. I choć została usunięta, to niektórzy zdążyli ją ściągnąć i teraz są proszeni o jej skasowanie, ponieważ „może nie działać prawidłowo – achievementy nie zostaną zaliczone i mogą występować problemy z zapisanymi grami” . Oficjalnego debiutu tego DLC należy się spodziewać niedługo.

Xbox Live Arcade

W tym tygodniu premierą na XLA będzie dodatkowa zawartość do bijatyki Castle Crashers – ogłosił Microsoft. Od dzisiaj, w cenie 160 punktów MS wszyscy chętni mogą pobrać King’s Pack z dwoma nowymi postaciami, nową bronią, czarem zbiorowego leczenia i innymi bonusami.

World Championship Games

Zaplanowana na luty 2009 roku sportowa gra na Nintendo DS, pojawi się w USA 10 marca w cenie 19,99$. WCG jest „atletyczną symulacją” z 14 różnymi konkurencjami oraz wsparciem dla rozgrywki wieloosobowej.

Nowa gra z Pokemonami na DS

Dobra wiadomość dla miłośników zbierania wirtualnych Pokemonów – trzecia odsłona serii Explorers pojawi się wiosną w Japonii i nieco później w USA. Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of the Sky zapewni 5 stworków na starcie i zupełnie nową historię do odkrycia. Podekscytowani?

Wii Music w szkołach

Sprytni marketingowcy z Nintendo ogłosili, że oto ich firma weszła w komitywę z amerykańską instytucją odpowiadającą za muzyczną edukację. Efektem tej umowy będzie to, że w 51 miastach w USA nauczyciele podczas lekcji muzyki dla najmłodszych będą używać Wii Music by wpoić dzieciakom bazową wiedzę (tj. rytm, tempo, struktura piosenek). Frekwencja w klasach chyba wzrośnie.

World of Warcraft

Europejczycy doczekali się możliwości modyfikacji swoich postaci w WoW. Blizzard pozwala graczom zmodyfikować kolor skóry, cechy twarzy, fryzury oraz płeć. 15 euro/12 funtów za operację zmiany płci to chyba niewiele.

Eternal Sonata PS3

Ponad rok po premierze na X360, RPG Eternal Sonata zawędruje nareszcie na PS3. 13 lutego, w piątek, gra pojawi się w Europie i ma być wzbogacona w stosunku do oryginału dodatkowymi questami, walkami i zakończeniami. Pięknie.

Star Ocean: Second Evolution

Również 13 lutego w Europie pojawi się PSP-owy remake gry Star Ocean: The Second Story z PSOne. Druga Ewolucja będzie oczywiście odpowiednio ulepszona – nowy system walki w czasie rzeczywistym i zupełnie nowe scenki przerywnikowe to tylko garść nowości czekających na graczy.

Rock Revolution

Odpowiedź studia Konami na Rock Band i Guitar Hero – gra Rock Revolution pojawi się już w Marcu na X360, PS3 i Wii. Tytuł będzie sprzedawany wraz z gitarą i perkusją, które mają być przy tym kompatybilne z grami konkurencji.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Afro Samurai

Peggle Deluxe

Klonoa: Door to Phantomile

The Lord of the Rings: Conquest

Syberia

League of Legends: Clash of Fates

Diablo III

Nobunaga's Ambition: Iron Triangle

Samurai Shodown Anthology

Resistance: Retribution

Dziedzictwo Elfów

Star Trek Online

Prototype

Fable II

Hearts of Iron III

Galeria filmów

A także najnowsze filmy z gier:

Ojciec chrzestny II – gangsterzy

F.E.A.R. 2: Project Origin - Elite Powered Armor

The Lord of the Rings: Conquest - część druga Gramy!

Tom Clancy's H.A.W.X. Gramy!

gry