Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Last Ranker (PSP)

Last Ranker PSP

Produkcja z gatunku jRPG prezentująca losy Ziga - młodego wojownika, pragnącego zostać najlepszym żołnierzem w społeczeństwie zdominowanym przez wojsko.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Last Ranker (PSP)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PSP:

15lipca2010

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Last Ranker to klasyczny przedstawiciel japońskiej odmiany gatunku RPG. W deweloping gry zaangażowana była niezwykle doświadczona ekipa, której poszczególni członkowie pracowali wcześniej nad kilkunastoma istotnymi dziełami firm z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Wystarczy wspomnieć, że głównym producentem Last Ranker jest Minae Matsukawa, mający w swym dorobku m.in. markę Ace Attorney znaną posiadaczom Nintendo DS. Jego prawą ręką jest z kolei Kazuya Niinou, twórca gier Etrian Odyssey oraz 7th Dragon. Za projekty postaci odpowiada Tatsuya Yoshikawa (Breath of Fire), natomiast zagrzewającą do walki muzykę skomponował Yoko Shimomura (autor ścieżki dźwiękowej do gier z serii Kingdom Hearts). Autorem fabuły Last Ranker, która opowiada historię młodego wojownika o imieniu Zig, jest bodaj najbardziej doświadczony twórca ze wszystkich zaangażowanych osób, Kazushige Nojima. Brał on udział w tworzeniu poszczególnych odsłon marki Kingdom Hearts, a także Final Fantasy VII – dzieła Square Enix ogłoszonego mianem najlepszej gry jRPG wszechczasów.

Zig to początkujący żołnierz, decydujący się na dołączenie do armii z jednej prostej przyczyny – pragnie zostać najlepszym wojownikiem. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ do tego samego miana aspirują niemal wszyscy mężczyźni zamieszkujący uniwersum Last Ranker. Pomoże mu w tym szlachcianka Ren, starająca się przywrócić dobre imię swego rodu i niegdyś potężnego królestwa zarządzanego przez jej rodzinę. Rola głównego przeciwnika przypadła z kolei dawnemu przyjacielowi Ziga – niejakiemu Fazowi.

Last Ranker oferuje standardową, jak na warunki jRPG, rozgrywkę. Wyróżnia ją jedynie system walki zaprojektowany przez Kazuyę Niinou. Stanowi on połączenie klasycznych starć podzielonych na tury z cechami gier actionRPG, dopuszczających większą kontrolę nad bohaterem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 8 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Last Ranker

odpowiednia dla każdego wieku