Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Tales of the World: Radiant Mythology (PSP)

Tales of the World: Radiant Mythology PSP

Tales of the World: Radiant Mythology to produkcja z gatunku jRPG, będąca spin-offem bestsellerowej serii, która swoim początkiem sięga roku 1995. Niniejsza pozycja całymi garściami czerpie z wcześniejszych tytułów wspomnianej sagi.

RPG | fantasy | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tales of the World: Radiant Mythology (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

11września2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of the World: Radiant Mythology to produkcja z gatunku jRPG, będąca spin-offem bestsellerowej serii, która swoim początkiem sięga roku 1995. Po raz kolejny w historii owego cyklu PlayStation Portable zostało uczynione konsolą docelową. Niniejsza pozycja całymi garściami czerpie z wcześniejszych tytułów wspomnianej sagi, niemniej jednak posiada również walory nie występujące wcześniej.

Akcję gry osadzono w mistycznym świecie zwanym Terresia. Niestety to niegdyś spokojne miejsce znalazło się na drodze Pożeracza, wobec czego zostało doszczętnie spustoszone i owiane ciemnością. Iskierkę nadziei na przywrócenie porządku stanowi Drzewo Świata, pełniące funkcję strażnika wspomnianej krainy. Aby posłużyć się jego mocą, niezbędny jest śmiałek, mogący przeciwstawić się niszczącej sile.

Developerzy przygotowali narzędzia, pozwalające na stworzenie unikalnego protagonisty (decyduje się m.in. o fryzurze, płci i głosie). Początkowo dostępne są jedynie cztery klasy bohaterów: wojownicy, kapłani, magowie i złodzieje. Następnych sześć profesji odkrywa się w miarę sukcesywnego zaliczania kolejnych etapów gry. W trakcie podróży spotyka się zupełnie nowe postaci, jak i te doskonale znane: Stahn Aileron (Tales of Destiny), Reid Hershel (Tales of Destiny II), Lloyd Irving (Tales of Symphonia) etc. Wszyscy oni dołączają do protagonisty w jego niebezpiecznej wyprawie i wpierają go podczas potyczek z nieprzyjaciółmi.

Podobnie jak w pozostałych edycjach cyklu, niniejszy tytuł cechuje się linearnym systemem walki w czasie rzeczywistym. Pozwala to użytkownikowi na dowolne przemieszczanie się po całym polu bitwy oraz zadawanie ciosów zarówno w sposób zręcznościowy, jak i za pomocą magii. Podczas starć z wrogiem wykorzystuje się szerokie spektrum rozmaitych pozycji, ataków, technik i strategii, gwarantujących zwycięstwo.

W przerwach pomiędzy pokonywaniem kolejnych przeciwników, pamiętać należy o zbieraniu przedmiotów, których łącznie zaimplementowano ponad osiemset. Możliwe jest łączenie znalezionych obiektów z posiadanymi przez bohatera umiejętnościami i wykorzystywanie owych kombinacji m.in. w potyczkach z oponentami. Użytkownicy mają sposobność do wymieniania się zdobytymi elementami uzbrojenia i całym szeregiem innych rzeczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 54 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Gry podobne do Tales of the World: Radiant Mythology

Klasyfikacja PEGI Tales of the World: Radiant Mythology

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Tales of the World: Radiant Mythology

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia
Zapowiedziano grę Tales of Vesperia

wiadomość27 grudnia 2007

Podczas poświęconej grom i komiksom japońskiej imprezy Jump Festa firma Namco Bandai zapowiedziała kolejną część cieszącej się sporą popularnością sagi RPG, Tales of….

Kiedy zagramy w Tales of the World: Radiant Mythology?
Kiedy zagramy w Tales of the World: Radiant Mythology?

wiadomość31 lipca 2007

Tales of the World: Radiant Mythology to kolejny RPG od Namco Bandai z popularnej serii “Tales of…” (ostatnią częścią była Tales of the Abyss na PlayStation 2). O ile jednak Amerykanie mogą w niego grać od 17 lipca, my cały czas musimy czekać na wersję PAL. Ogłoszono wreszcie kiedy możemy się jej spodziewać.

Tales of the World: Radiant Mythology w złocie - amerykańska premiera jeszcze w lipcu
Tales of the World: Radiant Mythology w złocie - amerykańska premiera jeszcze w lipcu

wiadomość3 lipca 2007

Przedstawiciele firmy Namco Bandai oświadczyli, że Tales of the World: Radiant Mythology, kolejna produkcja z gatunku jRPG z serii Tales of..., otrzymała status złoty i trafiła do tłoczni.