Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch (PSP)

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch PSP

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch to druga odsłona cyklu reprezentującego gatunek cRPG. Warto zauważyć, że przedstawiona w grze historia diametralnie różni się od tej, którą zaserwowali twórcy w pierwowzorze, natomiast gameplay jest bardzo podobny.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

20czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch to druga odsłona cyklu produkcji, reprezentujących gatunek cRPG i tworzonych wyłącznie na kieszonkową konsolę PlayStation Portable. Warto zauważyć, że przedstawiona w grze historia jest diametralnie różna od tej, którą zaserwowali twórcy w pierwowzorze, natomiast gameplay bardzo podobny.

Scenariusz opowiada o kobiecie, która żyła w kraju o nazwie Tirasweel. Ponieważ miała białe włosy, przypominające blask księżyca, nazwano ją The Moonlight Witch. Zadaniem wspomnianej niewiasty było przewidywanie przyszłości – zarówno tej dobrej, jak i złej. Gdy pozytywne proroctwa sprawdzały się - zyskiwała szacunek, zaś gdy te negatywne – oskarżono ją o zaistniałe tragedie, więc musiała zniknąć. Fabuła podąża za grupką podróżników, usiłujących rozwiązać zagadkę mocy wspomnianej wróżki i chcących zmienić przepowiedziane losy krainy Tirasweel.

Wygląd gry i postaci jest bardzo podobny do części pierwszej. Ponownie przemierzamy mapę świata, celem zmierzenia się z poszczególnymi wrogami, którym przyporządkowano konkretne kolory na mapie, co ułatwia użytkownikowi zabawę. Może on najpierw ustalić swoją strategię, a następnie wybrać właściwą drogę wędrówki. Warto dodać, że nieprzyjaciele mogą zacząć uciekać przed nami, gdy uznają, że nie mają szans w bezpośrednim starciu. To ostatnie polega nie tylko na atakowaniu bronią, lecz również na rzucaniu zaklęć. Wówczas, gdy posiadamy pełną moc, stosujemy czary o bardzo potężnej sile, zabijając nieprzyjaciół. Niezmieniony został również system zwierząt, a zatem gracz wybiera spośród wszystkich rodzajów uroczych psów i kotów. Można mieć wyłącznie jednego pupila – pomaga on w odkrywaniu terenu i w walce, lecz trzeba wcześniej dobrze go nakarmić, aby był zadowolony.

Oprawa wizualna jest niezwykle podobna do tej, którą widzieliśmy w poprzedniej odsłonie serii. Rozgrywkę obserwujemy z lotu ptaka, co zapewnia dobry widok otoczenia. Grafika jest w miarę szczegółowa i przyjemna dla oka odbiorcy. Poszczególne tereny to przede wszystkim lasy, lecz odwiedzamy także małe miasteczka. Bohaterowie są zniekształceni, lecz ich wygląd nie odstrasza, wręcz przeciwnie - są bardzo przyjacielscy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Oczekiwania czytelników: 6.7 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch

Wymagania wiekowe The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch

12+

Wymagania sprzętowe The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
The Legend of Heroes po raz trzeci
The Legend of Heroes po raz trzeci

wiadomość14 grudnia 2006

Dla zwolenników dalekowschodnich gier fabularnych dobrą ofertę ma konsola PlayStation Portable. Platforma ta otrzymała już dwie części popularnej serii The Legend of Heroes, a korporacja Namco Bandai zapowiedziała właśnie, że w drodze znajduje się trzeci epizod cyklu. Nosi on podtytuł Song of the Ocean i zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych za miesiąc.

Nadciąga druga część gry The Legend of Heroes

wiadomość21 kwietnia 2006

Amerykański oddział jednego z największych światowych wydawców, firmy Namco Bandai, ogłosił, iż podczas tegorocznego lata swą premierę będzie miała kontynuacja gry The Legend of Heroes: A Tear of Vermillion. Pozycja zatytułowana The Legend of Heroes II: Prophecy of the Moonlight Witch zostanie wydana, podobnie jak poprzedniczka, jedynie na przenośną konsolę PSP.