Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Blade Dancer: Lineage of Light (PSP)

Blade Dancer: Lineage of Light PSP

Blade Dancer: Lineage of Light to przedstawiciel gatunku RPG, opracowany przez ekipę Hit Maker, we współpracy z japońskim oddziałem Sony.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Blade Dancer: Lineage of Light (PSP)

producent: Hit Maker

wydawca: NIS America

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

18lipca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blade Dancer: Lineage of Light to przedstawiciel gatunku RPG, opracowany przez ekipę Hit Maker, we współpracy z japońskim oddziałem Sony.

Akcja gry skupia się na wydarzeniach mających miejsce w baśniowej krainie Foo. Niegdyś tereny te został najechane przez ohydnego Dread Knighta. Książę zła wywołał Wielką Wojnę, wskutek której śmierć poniósł dzielny wojownik, Blade Dancer, walczący o ocalenie ojczyzny. Niestety ofiara ta okazała się niewystarczająca, bo demony znów nawiedziły królestwo. Jednak tym razem obrony imperium podjął się kto inny – młody rycerz Lance oraz jego odważni przyjaciele.

Blade Dancer: Lineage of Light pozwala nam na wzięcie udziału w epickiej podróży po rozległych terytoriach, naszpikowanych setkami potworów – przerośniętymi wilkami, lisami i jaszczurkami oraz okropnymi sługami Dread Knighta. Podczas gry posługujemy się specjalnymi zdolnościami głównego bohatera, dysponującego wieloma mocami magicznymi. Niejednokrotnie korzystamy także z broni białej – mieczy, maczug, toporów i dzid, a przed atakami chronią nas różnego rodzaju zbroje i tarcze. Autorzy produktu umożliwili także kolekcjonowanie przydatnych przedmiotów, których łączna liczba wynosi 650, a układanie ich w oknie ekwipunku jest proste dzięki wygodnemu interfejsowi.

Potyczki z oponentami odbywają się w czasie rzeczywistym, lecz pojawiają się także elementy rozgrywki turowej. Programiści zaznaczają jednak, że ich dzieło posiada w tym względzie wiele usprawnień, toteż gracz nie nudzi się, oczekując na ruch przeciwnika.

Oprawa audiowizualna Lineage of Light jest adekwatna do wydajności konsoli PSP. Dane jest nam podziwiać kolorowy, trójwymiarowy świat, posiadający liczne elementy charakterystyczne dla japońskiej kultury, z mangowymi postaciami na czele.

Blade Dancer jest jednym z pierwszych RPGów na przenośną konsolkę Sony, poważnie traktujących tryb multiplayer. Wpływa na to fakt, iż za pośrednictwem sieci Wi-Fi jednocześnie może zmierzyć się ze sobą nawet czterech graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Nośnik: 1 UMD

Gry podobne do Blade Dancer: Lineage of Light

Klasyfikacja PEGI Blade Dancer: Lineage of Light

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blade Dancer: Lineage of Light

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Blade Dancer: Lineage of Light w Europie
Blade Dancer: Lineage of Light w Europie

wiadomość22 czerwca 2006

Pochodząca wprost z ojczyzny samurajów gra pt. Blade Dancer: Lineage of Light pojawi się na rynku amerykańskim już w przyszłym miesiącu. Owa dalekowschodnia pozycja z gatunku cRPG, przeznaczona wyłącznie dla kieszonkowej konsoli PlayStation Portable, ma trafić również do Europy, o czym poinformowali właśnie pracownicy Ignition Entertainment.

Blade Dancer przekroczy ocean i trafi do Ameryki Płn.

wiadomość12 lutego 2006

NIS America, firma specjalizująca się w wydawaniu na rynku amerykańskim rdzennie japońskich tytułów, ogłosiła, iż w lipcu 2006 roku wyda na tamtejszym rynku grę z gatunku jRPG zatytułowaną Blade Dancer: Lineale of Light, powstałą w studiach HitMaker.

Blade Dancer - nowa gra na PSP
Blade Dancer - nowa gra na PSP

wiadomość5 grudnia 2005

Zgodnie z tym co ujawnił renomowany japoński magazyn Famitsu, już wkrótce wszyscy posiadacze konsoli Playstation Portable, cieszyć się będą z nowej gry cRPG. Program opatrzony został nazwą Blade Dancer, a pieczę nad nim sprawuje Sony.