Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Crimson Gem Saga (PSP)

Crimson Gem Saga PSP

Japoński RPG z ręcznie rysowaną grafiką twórców słynnej Persony. Gracz wciela się w rolę Killiana von Rohcoff’a, a cała historia rozpoczyna się od zaginięcia jego portfela.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Crimson Gem Saga (PSP)

producent: Atlus

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

26maja2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Producentem Crimson Gem Saga jest japoński deweloper Atlus. Ich główną domeną są gry RPG, do których należy również CGS. Do najpopularniejszych marek zaliczyć należy Personę oraz Shin Megami Tensei na PS2.

Świat Crimson Gem Saga to klasyczne fantasy pełne magii, smoków i mieczy. Gracz wciela się w rolę Killiana von Rohcoff dla którego mottem życiowym jest - „życie nie zawsze układa się po naszej myśli”. Pewnego razu ktoś kradnie Killianowi portfel. Seria niefortunnych zdarzeń doprowadza go do sytuacji, gdzie musi on odnaleźć artefakt zwany Wicked Stone.

Przygoda Killiana pełna jest walk z przypadkowo napotkanymi potworami. Przewagę zapewnia zaatakowanie jako pierwszy oraz Critical Combo System. Dzięki niemu można zadawać wielokrotnie większe obrażenia niż przez pojedyncze uderzenia. W drużynie możemy mieć do 3. kompanów. Istnieją też kombinacje zaatakowania wroga w asyście z jednym, dwoma lub trzema sojusznikami naraz.

Oprawa graficzna stoi na bardzo wysokim poziomie i utrzymana jest w stylu japońskiej kreski. Postacie wyglądają jak „wyciągnięte” z anime, z precyzyjnie zarysowanymi sylwetkami, realistycznymi cieniami i bogactwem barw. Tła są malowane i tak jak cała gra pozostają w dwóch wymiarach. Interfejs gracza jest rozbudowany, czytelny i pokazuje wszystkie potrzebne dane.

W Crimson Gem Saga umieszczono ponad 1000 mówionych linii dialogowych, które skutecznie budują klimat tej pozycji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Crimson Gem Saga

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Crimson Gem Saga

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB